Hurom GD –  jest to urządzenie o wielu funkcjach, który pełni zadanie mniej więcej jak kuchenny robot. Jednak oprócz standardowego robienia soku, potrafi także zmielić najróżniejsze produkty.

Podczas pobytu w kuchni niejednokrotnie mieli mięso, przyprawy czy też makaron. Jednak najczęściej robimy to za pomocą kilku całkowicie innych urządzeń. Jedno służy do mielenia mięsa, drugie do rozdrabniania soli, a trzecie do wyrobienia makaronu przypominającego wyglądem typowe nitki. Natomiast wielofunkcyjne urządzenie Hurom GD potrafi wykonać te wszystkie zadania samodzielnie. Co więcej, jest ono w stanie również wycisnąć sok czy też zmielić kawę. Należy jedynie użyć odpowiednich końcówek, które czynią gotowanie w kuchni o wiele prostszym i przyjemniejszym. Zapewne nie jedna osoba zastanawia się, czy to urządzenie ma jakieś wady, jednak o tym powiemy sobie w dalszej części.

Aby w pełni przetestować możliwości urządzenia, wcześniej zostały przygotowane wszelkie produkty w różnych formach, tak aby test był jak najbardziej miarodajny. Ciasto na zrobienie makaronu, różnego rodzaju mięso, warzywa czy też owoce - takie produkty zostaną lada moment wypróbowane na urządzeniu Hurom GD. Urządzenie samo w sobie jest proste w obsłudze. Zarówno rozłożenie, jak i jego złożenie jest wręcz banalne.

Tak więc na początek testu padło na pomarańczę. Należy pamiętać, że nie każda pomarańcza jest podobna do drugiej. Stąd też należy wziąć pod uwagę, że mi trafiła się bardzo soczysta sztuka, dzięki czemu 2 pomarańcze pozwoliły uzyskać aż 2 prawie pełne szklanki soku. Jak na takie urządzenie efekt jest naprawdę zadowalający. Następnie do akcji wkroczyły jabłka i tutaj również maszyna wydała stosunkowo sporo soku. Aby urządzenie mogło pokazać optimum swoich możliwości, uprzednio jabłka zostały pokrojone na osiem części. Tylko w takim rozmiarze urządzenie przyjmie je poprzez wlotowy otwór. Natomiast marchewka oraz buraki można pokroić wedle uznania, jednak z zachowaniem standardów otworu urządzenia. Przy krojeniu pietruszki warto pamiętać, aby pokroić ją na stosunkowo małe kawałeczki. Wynika to z faktu, że potem mamy mniej problemów w czyszczeniem urządzenia, ponieważ wszystko zostanie zmielone i nic nie zostanie na obudowie. Proces robienia soku trwał naprawdę niewiele czasu. Wszystko przebiegło sprawnie i bezproblemowo. Można więc powiedzieć, że owoce oraz warzywa, a w tym również te zielone, nie zrobiły na testowanym Huromie GD żadnego wrażenia.

Pyszne i świeże soki mamy już przygotowane, także teraz przyszedł czas na część główną, a więc mięso oraz przyprawy. Oczywistym faktem jest, że jako chwile wcześniej urządzenie przygotowywało sok, tak teraz musi zostać dokładnie umyte, aby mogło przyrządzić mięso. Na szczęście czyszczenie jest proste i szybkie, dlatego nawet przy codziennym użytkowaniu nie sprawia ono żadnego problemu. Jeśli chodzi o test na przyprawach to urządzenie musiało poradzić sobie z solą oraz pieprzem. Jaki był tego efekt? Naprawdę super, ponieważ przyprawy po zmieleniu wyglądały wręcz rewelacyjnie. Hurom GD wręcz wzorowo poradził sobie z wszelkimi przyprawami i bardzo ładnie je zmielił. 

Po przyprawach nadeszła kolei na mięsko, dlatego też urządzenie nie musi zostać umyte. Gdyby było na odwrót, to z pewnością mycie byłoby wskazane, aby nie zaburzyć smaku. Z mięsem urządzenie poradziło sobie równie świetnie i nawet bez większego echa przechodzimy do ostatniego punktu, a więc ciasta na makaron. Co tutaj wyszło? Otóż okazało się, że urządzenie również jest pomocne podczas procesu zagniatania ciasta, także bez sensu męczyłam się z tym wcześniej. No, ale nic, zakładamy końcówkę wskazaną do zrobienia nitek i testujemy. Tutaj urządzenie również wypadło bardzo pozytywnie, zaliczając test na wszystkich końcówkach i produktach wręcz celująco.

Największą zaletą urządzenia Hurom GD jest właśnie funkcjonalność, ponieważ wywiązuje się ono praktycznie z każdego zadania. Jednak jako, że urządzenie to dostosowane jest zarówno do zrobienia soków, mielenia mięsa, jak i przypraw, to jednak osobiście wybrałabym go do jednej wskazanej czynności. Przede wszystkim dlatego, że sama nie chce robić tylu różnych i odmiennych rzeczy w jednym urządzeniu. Jakoś mnie to nie przekonuje niestety. Jednak jak jest u was? Z tym końcowym zapytaniem Was zostawiam i czekam na Wasze sugestie i opinie o recenzji, a także o odpowiedź na końcowe pytanie.

Dowiedz się więcej o wyciskarce Hurom GD oraz o jej zaletach i wadach na wyciskarkiopinie.pl/hurom/wyciskarka-soku-hurom-gd-opinie-uzytkownikow-zalety-wady/wai_bcsv.

Warto przeczytać