​Długie oczekiwanie może być powodem sporej frustracji czy gniewu. Nie należy jednak podchodzić do długich kolejek u lekarza jak do czegoś negatywnego. W szybki sposób można bowiem znaleźć zajęcie, które pozwoli nieco lepiej spojrzeć na aktualną sytuację. Do zabicia nudy może wystarczyć telefon, zawsze spoczywający w kieszeni lub książka – niewiele ważący przedmiot, służący nie tylko rozrywce, ale również zdobywaniu wiedzy.

Książka nieodzownym elementem długiego oczekiwania

W XXI. wieku dostęp do literatury stał się dziecinnie łatwy. Biblioteki znaleźć można na niemal każdym osiedlu większego miasta, a duże księgarnie są licznie odwiedzane przez czytelników w galeriach. Handel książkami kwitnie także w sieci Internet, gdzie za kilkanaście złotych można kupić używane egzemplarze, często niedostępne nigdzie indziej. Lekarska poczekalnia jest doskonałym miejscem, w którym można oddać się czytaniu. Względnie ciche i dobrze oświetlone miejsce pozwoli zgłębić przedstawiony na stronach świat, bez zbędnych przeszkód. Telefon powinien bowiem tak czy tak być wyciszony, a współtowarzysze, znajdujący się w poczekalni nie znaleźli się tam bowiem po to, by krzyczeć czy imprezować.

Gry mobilne – rozrywka zawsze pod ręką

Gry na systemy Android czy iOS rosną w siłę. Rynek produkcji mobilnych jest aktualnie wart miliony, a każdy użytkownik smartfona ma prawdopodobnie przynajmniej jedną aplikację, służącą rozrywce. Nic w tym dziwnego – nawet najlepsze produkcje często udostępniane są za darmo w zamian za wyświetlane niekiedy reklamy. Sporą popularnością cieszą się gry online, wzorowane na tych, znanych z komputerów PC czy konsol.

Spory udział w rynku gier mobilnych mają także gry karciane na smartfona, szczególnie te, oparte na rozległych uniwersach. Pośród najpopularniejszych znajduje się choćby Gwint, polskiego wydawcy CD Projekt. Znana z przygód Wiedźmina gra karciana zdobyła szerokie grono fanów, a sama rozgrywka może wciągnąć na kilkadziesiąt minut. Jedna partia może zatem umilić znaczącą część nudnego oczekiwania na swoją kolej.

Wykorzystaj wolną chwilę na naukę

Kilkadziesiąt minut względnego spokoju można również wykorzystać na naukę. Ta może odbywać się zarówno przy pomocy książek jak i smartfona. Nie musi to być od razu fizyka kwantowa czy zaawansowana chemia molekularna – wolny czas wykorzystaj na naukę drobnostek lub dowiadywanie się o rzeczach, które nurtują cię od dłuższego czasu. Oderwanie się od otaczającej rzeczywistości i wpłynięcie na wody nauki będzie nie tylko przyjemne i zabijające czas, ale także wartościowe.

Do poszerzania wiedzy można także wykorzystać znajdujące się często w poczekalniach czasopisma. Choć nie zawsze są to górnolotne treści naukowe, nawet pojedynczy artykuł w gazecie adresowanej do konkretnego odbiorcy może rzucić zupełnie nowe światło na otaczający nas wszystkich świat.

Po prostu odpocznij

Wolny czas w poczekalni można także wykorzystać na… nic. Może być to jedna z najlepszych rad! Słuchawki z aktywną redukcją dźwięków otoczenia i ulubiona playlista w serwisie streamingowym to przepis na idealny odpoczynek. Rozmyślaj o otaczającym Cię świecie, ułóż plan na najbliższe tygodnie czy po prostu wyobrażaj sobie tekst piosenki. Kilkadziesiąt minut wyciszenia może dać naprawdę zbawienne efekty, które, przy regularnym powtarzaniu, odbiją się znacząco na samopoczuciu.

A może rozmowa?

Samotne oczekiwanie w poczekalni można także wykorzystać na zacieśnianie więzi z rodziną czy przyjaciółmi. Kilkadziesiąt minut rozmowy z bliskimi osobami pozytywnie wpłynie na te relacje. Rozpoczęcie rozmowy jest naprawdę łatwe! Znajdź w internecie obrazek lub gifa, który Cię rozśmieszył i podziel się nim w prywatnej konwersacji. Dobry wstęp do dialogu szybko przerodzi się w rozmowę na przeróżne tematy. Kto wie, może dzięki temu znajdziesz plany również na resztę dnia?

Artykuł sponsorowany

Warto przeczytać