Teraz, gdy dałeś trochę myśli do budżetu i co Twoja druga połowa może lubić, trzeba wiedzieć, jak do sklepu na pierścionek zaręczynowy. Oznacza to zrozumienie, co oznaczają słowa takie jak kolor, cięcie, przejrzystość i karat, a także rodzaje ustawień, opcje metalowe i kształty. Zapoznaj się z terminów poniżej tak, że wiesz dokładnie, jak wybrać pierścionek zaręczynowy, który jest wysokiej jakości, zapewniając, że jest warty każdego grosza. Po przeczytaniu poradnika, polecamy sprawdzić ofertę pierścionków zaręczynowych na https://roren.pl/pol_m_Pierscionki-zareczynowe-157.html.

Kolor

Kolor odnosi się do koloru diamentu (s) na pierścień. Najcenniejszym kolorem jest biały (czyli bezbarwny), a to działa na skali przesuwnej od D (najwyższa ocena - bezbarwny) do Z. W między tymi dwoma ocenami zobaczysz, że diamenty mają subtelne kolorowe odcienie.

Jednak nie należy się zrażać do diamentów, które nie są całkowicie bezbarwne. Metal używany na zespół (coś dowiesz się więcej na temat później w tym przewodniku) ma znaczący wpływ na ogólny efekt. Na przykład, H klasy diament może wyglądać bardzo jasne na różowego złota zespołu, podczas gdy G klasy diament może nie wyglądać tak jasne na platynowym zespołu.

Also, kolorowe diamenty mogą być często bardzo cenne, lub może być dokładnie to, co twoja druga połowa będzie kochać najbardziej wszystkich. For example, a pink diamond or a ruby red diamond might be the perfect choice for your partner and therefore should not be disregarded just because it's not 'colourless'.

Szlif

Szlif jest miarą wydajności światła diamentu - zasadniczo, sposób, w jaki mieni się i migocze w świetle. Jeśli diament został oszlifowany z zachowaniem właściwych proporcji, światło będzie powracać z górnej części diamentu. Jeśli został oszlifowany nieco za głęboko, światło będzie uciekać z boków i zmniejszy "blask". A jeśli jest on wycięty zbyt płytko, światło będzie wyciekać z dołu, więc nie będzie "oślepiać" tak bardzo, jak powinno. Tak więc, kiedy wybierasz pierścionek zaręczynowy, zapytaj o szczegóły dotyczące cięcia i wybierz najlepszy, na jaki Cię stać.

Przejrzystość

Przejrzystość odnosi się do niedoskonałości w diament. Im mniej niedoskonałości (lub "inkluzji", jak są one również określane), a mniej widoczne są, tym wyższa jest czystość "grade" diamentu. As you might expect, the higher the clarity grade, the more valuable the engagement ring will be.

Jednak wiele inkluzji są całkowicie niewidoczne gołym okiem. Tak więc, podczas gdy ekspert będzie zobaczyć te niedoskonałości pod mikroskopem, jest mało prawdopodobne, każdy będzie w stanie zobaczyć je na co dzień. Again, wybrać najwyższy stopień jasności można sobie pozwolić, decydując się na "oko-czyste" diament, który jest oceniany VS1 lub wyższa, jeśli nie masz szczególnie duży budżet.

Karaty

Waga diamentu jest mierzona w karatach (nie mylić z karatami - miarą czystości złota) i jak można się spodziewać, im cięższy diament (a więc często większy), tym bardziej wartościowy jest. Większość diamentów zaczyna się od 0,25 karata i sięga aż do 3 karatów.

Która z tych czterech cech jest najważniejsza?

Wszystkie cztery z tych czynników są ważne, aby rozważyć razem, ale jeden, który ma najbardziej znaczący wpływ ogólnie jest cięcie diamentu. Tak więc, wybierz najlepsze cięcie, na które możesz sobie pozwolić.

Kształty diamentów

Kiedy już zrozumiesz 4 C's, nadszedł czas, aby zwrócić uwagę na kształt samego diamentu. Czasami określane jako diament cięcia (nie mylić z rodzaju cięcia badane powyżej), wybierając kształt diamentu jest jedną z głównych decyzji do zrobienia.

Jest prawdopodobne, że twój partner będzie miał jakieś pojęcie o kształcie diamentu chcieliby nosić, a jeden wybierzesz ostatecznie mają znaczący wpływ na to, jak pierścień jest odbierany. Poniżej znajduje się krótki przegląd rodzajów kształtu diamentu dostępne dla Ciebie do rozważenia.

Zaokrąglony

Najbardziej popularna opcja dla pierścionków, okrągły diament jest idealny, jeśli twój partner jest tradycjonalistą. To proste, klasyczne i całkowicie ponadczasowe, a cięcie umożliwia światło wrócić łatwo, co czyni go musujące, przyciągające wzrok opcji.

Owalny

Owalny diament jest podobny do okrągłego diamentu, ale nieco inny, biorąc pod uwagę jego lekko wydłużoną długość. Jest to bardzo pochlebne w noszeniu, ponieważ wydaje się wydłużać i wyszczuplać palec, i pasuje do tych, którzy lubią klasyczne style z nowoczesną krawędzią.   

Gruszka

Diament gruszka jest również czasami nazywany diamentem łezka z powodu jego zaokrąglonego końca i spiczastej końcówki. Jest to wyrafinowane i tak samo pochlebne jak owalny diament w sposób, w jaki wydłuża palec. To jest całkowicie do partnera, aby wybrać, w jaki sposób go nosić, z ostrym końcem wskazując w kierunku lub z dala od nadgarstka.

Marquise

Marquise diament jest luksusowy i idealny dla tych, którzy lubią wyróżniać się z tłumu. Jest to jednak nadal bardzo tradycyjny styl, ponieważ podobno został stworzony na życzenie króla Ludwika XIV. Jest idealny, jeśli chcesz, aby jak najwięcej z wysokiej masy karatowej, i ponownie, jest to bardzo pochlebne kształt diamentu do wydłużenia palca.

Serce

Serce kształt diamentów są romantyczny kształt do wyboru - idealny, jeśli twój partner chce coś trochę innego, który jest gwarantowany, aby włączyć głowy. Jest to skomplikowany kształt, który wymaga doświadczenia wykwalifikowanego jubilera, produkując wynik, który jest bardzo romantyczny rzeczywiście.   

Cushion

Cushion diament jest cięty w kształcie kwadratu z zaokrąglonymi rogami, które przypominają poduszkę lub poduszkę. Jest to doskonały styl, jeśli chcesz zaprezentować swojej wyjątkowej osobie diament, który olśniewa w świetle, a także jest to klasyczny wygląd, biorąc pod uwagę, że jest popularny od ponad wieku.

Szmaragd

Odważny i wyrafinowany kształt, szmaragdowy diament jest show-stopperem. Szlifowany w prostokątny kształt ze ściętymi rogami i szlifem schodkowym, który przypomina stopnie schodów, gdy patrzy się na niego z góry, był popularnym wyborem w okresie Art Deco w XX wieku. Jest to więc idealny styl, jeśli Twój partner lubi styl vintage lub modę z minionych epok.

Radiant

Promieniste kształty diamentów są prostokątne i oferują fantastyczne iskrzenie. Ich większa długość pomaga wydłużyć palec, ale ich prosta konstrukcja zapewnia dużą ilość światła, aby uzyskać olśniewający efekt ogólny.

Rodzaje metali

Ostatnim ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze pierścionka zaręczynowego jest rodzaj metalu, z którego wykonany jest zespół. Masz wiele opcji do wyboru, więc oprzyj swoją decyzję na wyglądzie, wytrzymałości i trwałości.

Żółte złoto

Żółte złoto jest tak tradycyjne, jak to tylko możliwe, więc jest to idealny wybór, jeśli Twój partner chce nosić pierścionek zaręczynowy, który jest ponadczasowy i nigdy nie wyjdzie z mody. Weź pod uwagę fakt, że żółte złoto często najlepiej pasuje do osób o ciepłych lub oliwkowych odcieniach skóry, podczas gdy białe złoto lub platynowe pierścionki najlepiej pasują do osób o chłodnych odcieniach skóry. Jednak będzie wyglądać pięknie bez względu na wszystko, więc nie trzymaj się tej opinii zbyt mocno.

Różane złoto

Niezwykły, ale romantyczny wybór na pierścionek zaręczynowy, różowe złoto zyskuje na popularności. Jednakże, różowe złoto było popularnym wyborem dla pierścionków zaręczynowych podczas ery wiktoriańskiej, więc jest to również wybór metalu, który jest klasyczny, jak również współczesny ulubiony. Jest on wykonany z mieszanki miedzi i złota, więc jest to doskonały wybór, jeśli uważasz, że Twoja wyjątkowa osoba będzie chciała pierścionek, który jest subtelnie inny.

Białe złoto

Białe złoto jest tradycyjnym i popularnym wyborem na pierścionek zaręczynowy. To dlatego, że jest ponadczasowe, klasyczne i łatwe w stylizacji. Jest to kolor, który z łatwością uzupełnia blask każdego wybranego przez Ciebie diamentu i jest nieco bardziej przystępną alternatywą dla platyny. Białe złoto najlepiej nadaje się dla tych, którzy mają chłodne odcienie skóry, ale będzie wyglądać pięknie niezależnie od tego, więc nie trzymać się tej opinii zbyt mocno.  

Platyna

Najlepszy z najlepszych, platynowe pierścienie są najwyższej jakości można kupić. Naturalnie biały, platyna nie będzie blaknąć do żółtego i wygląda niezwykle piękne przed każdym diamentem wybrać. Jest to również naturalnie hipoalergiczne, więc jest to dobry wybór, jeśli twój partner ma wrażliwą skórę.

Warto przeczytać