Łatwe w uprawie rośliny doniczkowe np. dracena są idealne do domowego ogrodu. Rośliny te mogą rozwijać się w pojemnikach o ograniczonej przestrzeni. Po zasadzeniu mogą stanowić piękną, kolorową ozdobę domu. Większość z tych roślin jest łatwa w uprawie i nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Należy jednak zachować ostrożność przy ich przesadzaniu, a najlepiej zapoznać się z zasadami prawidłowego przycinania nowych kwiatów.

Jeśli nie jesteś pewien, jaką wybrać, użyj doniczki z otworami odpływowymi. Doniczki z tkaniny powinny być dwa razy większe niż zwykłe doniczki, a ponadto mogą one powodować szybsze wysychanie gleby. Pamiętaj też o zastosowaniu podłoża sprzyjającego drenażowi. Doniczka z otworami jest idealna dla małych roślin doniczkowych, ponieważ pozwala na lepszą cyrkulację powietrza. Zdziwisz się, jak dobrze rośliny przetrwają w swoich pojemnikach!

Do uprawy marihuany potrzebna jest doniczka. Możesz użyć doniczek plastikowych lub terakotowych. W zależności od stylu i budżetu domu, możesz wybrać jeden z tych rodzajów. Jeśli masz ograniczony budżet, spróbuj użyć kosza, drewnianej skrzynki lub pojemnika z innego źródła. Prosta sadzarka zdziała cuda w Twoim ogrodzie. Jeśli jednak chcesz czegoś, co nie będzie Cię kosztować dużo pieniędzy, zawsze możesz użyć pojemnika na rośliny kwitnące, aby umieścić w nim swój materiał do uprawy.

Jeśli chcesz uprawiać konopie w domu, możesz wybrać rośliny konopi kwitnące automatycznie. Rośliny te są mniejsze i mniej gęste niż ich dzikie odpowiedniki i doskonale nadają się do uprawy na słońcu lub w cieniu. Są tolerancyjne na jasne, bezpośrednie światło, ale wymagają cotygodniowego podlewania. Można też uprawiać rośliny automatycznie kwitnące, jeśli preferuje się mocne odmiany marihuany. Dobrym sposobem na rozpoczęcie uprawy jest wybór odmiany, która nie wymaga zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych.

Dracena

Roślinę konopi można łatwo wyhodować w doniczce lub doniczce. Istnieje wiele rodzajów roślin marihuany, w tym odmiany indica i sativa. Odmiany automatycznie kwitnące to odmiany z przewagą indica i sativa. W przeciwieństwie do swoich dzikich kuzynów, rośliny automatycznie kwitnące wymagają tylko cotygodniowego podlewania. Odmiany automatycznie kwitnące łatwiej jest przesadzić z małego pojemnika.

Jukkę można również uprawiać w pomieszczeniach zamkniętych. Roślinę tę należy uprawiać w słonecznym lub częściowo zacienionym pomieszczeniu. Rośliny rosną bardzo małe, ale można je przesadzać do większych doniczek. Juki można także przesadzać z nasion. Zazwyczaj sprzedaje się je w małych pojemnikach, ale mogą one urosnąć do dużych rozmiarów. Jeśli masz większy dom, juki są doskonałymi roślinami do uprawy w pojemnikach.

Można też uprawiać rośliny marihuany w doniczce. Ta roślina jest doskonałym wyborem dla osób, które nie mają zbyt wiele miejsca i/lub czasu. Świetnie nadaje się do małych pomieszczeń i można ją łatwo przesadzić. Nie zajmuje dużo miejsca w doniczce, więc można się nią cieszyć, gdziekolwiek się chce. Można ją nawet zabrać ze sobą w podróż. Ta roślina zakwitnie po kilku tygodniach.

Warto przeczytać