Zima już prawie nadeszła, a w tym roku wiele osób zostaje w domu na ferie. Jest to świetna okazja do rodzinnej zabawy, więc zebraliśmy listę radosnych i wzbogacających zajęć, którymi Ty i Twoi bliscy możecie się cieszyć bez wychodzenia z domu.

Idź na łyżwy

Chcesz zabrać rodzinę na łyżwy, ale nie chcesz wychodzić z domu? Zamień każdą twardą, gładką podłogę w swoim domu w lodowisko z łyżwami z papieru woskowego! Wystarczy wyczyścić przestrzeń i zabezpieczyć gumkami papier woskowy wokół stóp dzieci, a wkrótce twoje maluchy będą ślizgać się po podłodze. Podejmij kilka środków ostrożności, takich jak oznaczenie granic lodowiska taśmą i wybranie jednego kierunku jazdy, a następnie puść wszystkich wolno, aby wykrzesać z siebie trochę energii.

Rozpocznij zimowy projekt artystyczny

Zainspiruj się porą roku, tworząc z rodziną zimowe dzieła sztuki! Weź nożyczki i papier, aby wyciąć papierowe płatki śniegu, albo wyciągnij akwarele i znajdź nagie drzewo do pomalowania. Jeśli chcesz zrobić coś bardziej wyszukanego, możecie razem zbudować domek z patyczków do lodów lub ulepić bałwana z papier-mâché. Możliwości są tak nieograniczone, jak wasza kreatywność!

Przeczytaj klasyczną bajkę

Zima to idealna pora, aby wtulić się w dobrą opowieść, zwłaszcza w bardzo lubianą klasykę. Ta wersja "Opowieści wigilijnej" Charlesa Dickensa jest skondensowana dla czytelników na poziomie podstawowym i zawiera ilustracje, które dzieci mogą pokolorować, przechodząc przez kolejne strony. Naucz swoje dzieci nowego słownictwa i zapoznaj je z postaciami literackimi, takimi jak Ebenezer Scrooge, dzięki tej sprawdzonej opowieści.

Zagraj w tę ekscytującą grę na nartach

Wyrusz na stok z tą edukacyjną grą narciarską Ski Racer! Rywalizuj z dwoma innymi narciarzami i ścigaj się w dół wzgórza, rozwiązując problemy. Różne wersje gry Ski Racer uczą różnych lekcji, takich jak rozpoznawanie kształtów, porównywanie liczb i mnożenie, więc możesz dopasować doświadczenie dziecka do tego, czego jest gotowe się nauczyć. Będą musiały szybko myśleć, aby zająć pierwsze miejsce na podium zwycięzców!

Upiecz pyszne smakołyki

Rozgrzej dom, rozpalając piekarnik do rodzinnego pieczenia! Wybierz ulubione zimowe wypieki swojej rodziny i poszukaj na nie przepisów. Pieczenie już uczy ważnych umiejętności, takich jak przestrzeganie instrukcji i odmierzanie składników, ale możesz też łatwo zamienić sesję pieczenia w lekcję matematyki z piernikami, która stymuluje wszystkie pięć zmysłów.

Chłodzenie z połącz kropki

Po dniu pełnym wrażeń pomóż dzieciom się uspokoić, układając relaksujące, zimowe puzzle. Łamigłówki typu "połącz kropki" doskonale pomagają dzieciom w nauce koordynacji ręka-oko, koncentracji i liczenia. Dla bardziej świąteczne doświadczenie, Education.com Learning Library ma również Boże Narodzenie i Hanukkah puzzle, jak również.

Warto przeczytać