Jak czyścić opony samochodowe?

Zadbane opony to wizytówka każdego samochodu. Nie ma gorszego widoku niż poszarzałe i matowe opony w aucie. Zaniedbane ogumienie porównać łatwo można do brudnych butów. Nawet najbardziej zadbany pojazd, wypolerowany i bez jednej ryski nie będzie wyglądał właściwie bez zadbanych opon.

Aby uzyskać pożądany stan opon w swoim aucie, nie wystarczy regularnie dbać o jego czystość. Do pielęgnacji każdej z części samochodu potrzebne są odpowiednie środki. Wybór odpowiedniego szamponu, wosku, preparatu do czyszczenia szyb to decyzje, które wpływają na poziom wyczyszczenia auta i późniejsze osadzanie się zabrudzeń. Mycie samochodu to wieloetapowy proces, do którego każdy miłośnik czterech kółek powinien podchodzić z powagą i oddaniem.

Przed myciem samochodu, należy koła ustawić na wprost do jazdy, ta rada być może wyda się banalna, ale zaniechanie tej czynności, spowoduje że jeden z najważniejszych elementów pojazdu, czyli ogumienie nie doczyści się należycie. Rozpoczynając mycie samochodu, zadbajmy ot o by miejsce nie było nasłonecznione, w  ten sposób unikniemy nadmiernego wysychania środków chemicznych i tworzenia się nieestetycznych zacieków.

Jeżeli samochód posiada mocne zabrudzenia, albo zabieramy się do jego czyszczenia po okresie zimowym, to warto zaopatrzyć się w preparat który rozpuszcza intensywnie silny brud. Takie preparaty działają zazwyczaj na sucho, ale nie można zapominać, że czas ekspozycji na silne środki powinien być minimalny, w przeciwnym razie można trwale uszkodzić powłokę lakieru. Po spłukaniu środka do mycia wstępnego, można przystąpić do ręcznego mycia szamponem. Należy pamiętać, że gąbka lub szczotka jakiej używamy muszą być przeznaczone ściśle do stosowania na powierzchniach lakierowanych, by nie uszkodzić i nie porysować żadnego elementu. Szczególną uwagę poświęć felgom, na których zbiera się najwięcej trudnego do usunięcia brudu. Często bywa, że kolor felg zaburza dostrzeżenie brudu, a niedomyte powodują roznoszenie się brudu na nadkola i opony. Następnie doczyść opony, na których powierzchni także zbierają się zabrudzenia.

Dokładnie spłukany samochód, kiedy jest jeszcze wilgotny, warto potraktować go woskiem. Niezbyt gruba warstwa ochroni lakier i zapewni długotrwałą czystość - na warstwie ochronnej nie tak łatwo osiądzie pył i kurz. Aby dopełnić procesu mycia, wysusz pojazd przy użyciu ściągaczki do wody, a pozostałe krople na jego powierzchni usuń przy pomocy szmatki z mikrofibry lub wysokiej jakości ręcznika papierowego przeznaczonego do suszenia samochodów.

Kiedy auto będzie już suche, a Ty zadbałeś także o jego środek, możesz rozpocząć kosmetykę ogumienia. Przy zastosowaniu preparatu Black Water ADBL, zakonserwujesz i wydobędziesz odpowiedni kolor swoich opon. Rozprowadzając ten preparat dokładnie na powierzchni opon, sprawisz że staną się one znowu jak nowe - czarne i błyszczące.

osoba zmywająca błoto myjką ciśnieniową z opony samochodu

Black water ADBL do czyszczenia opon

Ulubiony preparat wszystkich fanów zadbanego ogumienia, wybierany przez profesjonalistów. Wyjątkowo skuteczne czernidło do opon, to preparat który każdy posiadacz samochodu powinien mieć na wyposażeniu. Każde mycie auta, powinno być zwieńczone użyciem Black Water ADBL, by opony nie tylko prezentowały się niczym nowe, ale całe auto nabrało innego - eleganckiego wyrazu. Zadbany samochód to wizytówka każdego kierowcy, a sprawiające wrażenie nowych, zadbane opony odmienią wizerunek każdego samochodu.

Wykorzystaj Black Water ADBL już dziś. W zależności od swoich potrzeb możesz zaopatrzyć się pojemniki z tym preparatem o różnej pojemności: 0,5 litra, 1,0 litr lub 5,0 litrów. Preparat jest o tyle uniwersalny, że można go używać zarówno poprzez rozpylanie na powierzchnię opon przy pomocy dołączonego do butelki sprayu lub rozprowadzać przy użyciu miękkiej gąbeczki. Jeżeli efekt nie satysfakcjonuje Cię po pierwszym użyciu, możesz powtórzyć czynność. Może się tak zdarzyć, szczególnie jeżeli wcześniej nie dbałeś o powierzchnię swoich opon. Ewentualny nadmiar preparatu zbierz czystą szmatką.

Black Water ADBL nadaje się do stosowania na powierzchni suchej, ale także będzie skuteczny na powierzchni wilgotnej. Nie powoduje to zmiany jego właściwości. Co ważne nadaje się także do powierzchni plastikowych i winylowych. Nadaje wyblakłym powierzchniom wyrazistości i połysku. Black Water ADBL to preparat zarówno kosmetyczny, który nadaje powierzchniom atrakcyjnego wyglądu, ale także dba, pielęgnuje i konserwuje powierzchnie.

Jeżeli marzysz o oponach, na których nie będzie osadzał się brud - już dziś użyj tego niezwykłego preparatu. Sprawdź ofertę na sklep.motogo.pl/adbl-black-water-5l-p3759.

 

Warto przeczytać