Chodzimy spać zmęczeni, budzimy się zmęczeni, przez cały dzień jesteśmy maksymalnie rozdrażnieni… znasz to? Kiedy ostatni raz miałeś czas dla siebie? Czy Twój dzień ma określony plan?

ajurweda

Uporządkuj swoją przestrzeń

Podstawą do prawidłowego działania będzie uporządkowanie całej swojej przestrzeni. Często chaos, który nas otacza, powoduje dodatkowe zdenerwowanie i znacznie utrudnia koncentrację. Pierwszym krokiem będzie uporządkowanie swojego mieszkania lub domu. Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie, by zobaczyć, jak wiele niepotrzebnych przedmiotów nagromadziliśmy w swoim otoczeniu. Uporządkowanie ich i pozbycie się tego, co zbędne sprawi, że znacznie łatwiej będzie zapanować nad porządkiem. Podobnie jest z naszym ciałem, warto zadbać o oczyszczanie, ponieważ zbyt dużo spożywamy przetworzonych produktów.

W efekcie może to prowadzić do poczucia zmęczenia, braku energii do działania. W wielu przypadkach obija się to także na wyglądzie, gdyż pojawiają się zmiany skórne. Zmiana diety na taką, w której pokarmy będą naturalne, przygotowywane w zdrowy sposób sprawi, że każdego dnia będziemy pełni energii. Podobnie jest z naszym umysłem, o który należy dbać. Warto każdego dnia wybrać się na długi spacer, czy zajęcia fizyczne, ponieważ w ten sposób uda się pozbyć nagromadzonego stresu, pozbędziemy się negatywnej energii. Często trudno jest samodzielnie zaprowadzić takie zmiany, dlatego jeśli ktoś potrzebuje wsparcia specjalisty, z pewnością na stronie: https://agni-ajurweda.pl/autodiagnoza-i-co-dalej/  je znajdzie.

Decyduj o swojej przestrzeni

Wystarczy wyobrazić sobie, że nasze ciało jest pewnego rodzaju domem dla naszej duszy. To my decydujemy, kto może do niego wejść, a kogo nie chcemy wpuścić. Dlatego tak ważne jest nie tylko to, co jemy, jak dbamy o ciało, ale również o duszę. Tylko dbając o te trzy aspekty, jesteśmy w stanie zapanować nad swoimi uczuciami, swoją codziennością. Uporządkowanie wszystkiego będzie mogło okazać się bardziej skomplikowane, niż początkowo ktoś zakłada. Jednocześnie podjęcie decyzji o zaprowadzeniu zmian sprawi, że będzie to pierwszym krokiem do poprawy jakości życia. Nasza codzienność może wyglądać naprawdę dobrze, pod warunkiem, że od podstaw zaprowadzimy w niej porządek. Nie ma znaczenia, w jakim miejscu w życiu się znajdujemy, ani czym do tej pory się kierowaliśmy. W każdym momencie można wszystko zmienić. Zasady Ajurwedy mają ponad pięć tysięcy lat, a korzystając z nich, można sprawić, że poczujemy się lepiej w swoim ciele. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak nasza dieta wpływa na nasze samopoczucie. Ponadto im bardziej poukładany rytm dnia prowadzimy, tym organizm lepiej jest w stanie zagospodarować energią tak, by wystarczyło jej na cały dzień.

Znajdź w sobie siłę do działania

Brak energii do działania przekłada się na spadek nastroju i niechęć do wstawania z łóżka. Dlatego warto rozpocząć od uporządkowania swojej przestrzeni i usunięcia zbędnych przedmiotów. Będzie to pierwszy krok do większych zmian. Przede wszystkim należy zajrzeć w siebie, zastanowić się nad tym, w jakim punkcie życia się znajdujemy, jakie mamy oczekiwania i cele. To ważne, ponieważ zwykle ludzie wciąż za czymś gonią, jednak zapytani zupełnie nie wiedzą za czym. Stawianie siebie w centrum i szukanie takich miejsc i sytuacji, które sprawią, że będziemy szczęśliwi, sprawi, że zupełnie inaczej zaczniemy patrzeć na swoje życie. Niezależnie od tego, jak wiele nas spotkało, każdy dzień to nowa szansa na zbudowanie czegoś pięknego. Zbudowanie planu dnia, który będzie stały, spowoduje, że nasz organizm będzie działał znacznie sprawniej, ponieważ nauczy się właściwie gospodarować swoją energią. Jednak w ciągu dnia należy mieć również kilka przerw, które pozwolą na chwilę dla siebie. Znalezienie równowagi między obowiązkami a relaksem to klucz do szczęścia. Dlatego warto sięgnąć po poradę do specjalistów, gdyż umożliwi to osiągnięcie maksymalnego zadowolenia ze swojego życia. Każdy ma szansę na zmianę, wystarczy tylko podjąć decyzję o tym, że chcemy to zrobić. Najtrudniejszy jest zawsze pierwszy krok, a za rogiem czeka na nas szczęście. 

Artykuł partnera

Warto przeczytać