​Drewno już dawno wróciło do łask i Polacy wręcz rozkochali się w tym surowcu. Korzystamy z drewna przy wielu okazjach: kupujemy drewniane stoły, budujemy drewniane schody czy montujemy półki z litego drewna: na książki, zdjęcia, kwiaty, w salonach, kuchniach i jadalniach. Na sukces mebli z litego drewna, a zwłaszcza półek, składa się kilka czynników. Zastanówmy się co to za czynniki i z czego wynikają.

Usługi stolarskie

Na początku warto omówić drewno jako surowiec w ogóle. Dlaczego cieszy się taką popularnością? Jest kilka powodów. Drewniane meble, np. półki czy stoły z litego drewna, są po prostu wytrzymałe. Dąb, buk, ale także sosna czy świerk, zapewniają wytrzymałość na długie lata, oczywiście o ile odpowiednio dbamy o nie i kupujemy je w profesjonalnych stolarniach. Właściwie zaimpregnowane drewno będzie służyło latami, a bardzo ciekawą cechą tego surowca jest fakt, że znakomicie się starzeje. W przeciwieństwie do nowoczesnych, sztucznych surowców, drewno zyskuje na estetyce wraz z upływającym czasem. Drewno jest też wytrzymałe na wilgoć czy temperaturę, ale raz jeszcze podkreślamy - tylko odpowiednio zaimpregnowane i konserwowane.

Drugim argumentem przemawiającym za drewnem jest jego naturalny wymiar. Drewniane meble takie jak półki z litego drewna nadają pomieszczeniom naturalny styl, tak bardzo doceniany w dzisiejszych czasach. Trendy ekologiczne i środowiskowe są bardzo silne i meble z drewna perfekcyjnie się w nie wpisują. Drewno jest też materiałem bardzo klasycznym, stylowym i eleganckim. Ma też piękną historię; przez lata było powszechnym, ogólnodostępnym surowcem dla każdego, by z czasem drewniane meble stały się synonimem luksusu i bogactwa. Dzisiaj na półki z litego drewna może pozwolić sobie niemal każdy, głównie za sprawą rosnących w liczbę stolarni, które robią drewniane meble na wymiar oraz gotowe. Takie miejsca jak stolarniadebina.pl przykładają się do rozwoju drewnianej branży meblarskiej w Polsce i dzięki nim możemy cieszyć się w domach naturalnym, klasycznym wystrojem.

Trzeci, ale na pewno nie najmocniejszy atut drewna to jego uniwersalność. Drewno znakomicie sprawdza się zarówno w klasycznych, bardziej przysadzistych i masywnych wnętrzach, jak i w nowoczesnych, minimalistycznych. Weźmy dla przykładu masywną półkę z litego drewna dębowego. Z powodzeniem można ją zainstalować we wnętrzu rustykalnym albo w stylu art deco oraz wszędzie tam, gdzie znajdują się duże, drewniane meble np. stoły. Z drugiej strony mamy cienkie, delikatne półki świerkowe czy sosnowe - znakomicie wpisujące się w trendy minimalistyczne, nowoczesne, designerskie.

Na koniec omówmy półki same w sobie - dlaczego je lubimy? Przede wszystkim dlatego, że są prostym, ale bardzo ładnym i użytecznym elementem wystroju wnętrz. Półki z litego drewna z jednej strony można potraktować jako miejsce na książki czy zdjęcia z wakacji, a z drugiej jako element designerski. Są wszechstronne, powszechne, uniwersalne. Jeśli szukasz pomysłu na zagospodarowanie przestrzeni na ścianie w kuchni, salonie, łazience czy sypialni - koniecznie zastanów się nad drewnianymi półkami. Satysfakcja gwarantowana!

Artykuł partnera

Warto przeczytać