Jeszcze kilka tygodni temu, Twój codzienny świat składał się z domu, samochodu, biura, może szkoły. Teraz jesteś wśród milionów ludzi w Ameryce Północnej, którzy spędzają większość czasu w pomieszczeniach zamkniętych z powodu ograniczeń mających na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19.

Podczas gdy wygodny dom jest dobrym miejscem do spędzania czasu przez większość dni, obowiązujące obecnie blokady i kwarantanny związane z koronawirusem sprawiają, że wiele osób szuka szybkich sposobów na poprawę funkcjonalności, przestrzeni i komfortu.

To jest ten sam dom, ale teraz masz nowe potrzeby w zakresie przechowywania. Organizacja staje się ważniejsza. I, ty potrzebujesz plan gry zapewniać dom operuje z maksymalną wydajnością zwiększać radość i zmniejszać potencjał napięcie. Możesz zauważyć naprawy, z którymi wcześniej nie chciałeś się pogodzić, lub zastanowić się, jakie modernizacje wprowadzisz, gdy życie wróci do normy.

Rozmawialiśmy z Paulą Kennedy, długoletnią przyjaciółką In Every Home i projektantką w gorącym punkcie COVID-19, Seattle, o szybkich zmianach, które możesz wprowadzić w swoim domu, aby zmniejszyć stres, poprawić funkcjonalność i uczynić go komfortowym środowiskiem dla wszystkich w nim przebywających.

Zacznij od przestrzeni

Zastanów się, w jaki sposób korzystasz z domu, a następnie nakreśl mapę przestrzeni i ustal cel dla każdego obszaru. Upewnij się, że członkowie rodziny rozumieją każdy obszar. "Wszyscy tam teraz mieszkamy i wszystko się tam dzieje, od majsterkowania po odrabianie lekcji" - mówi Kennedy Dom mógł właśnie przejść od bycia w dużej mierze pustym w ciągu dnia do miejsca, w którym dzieci się uczą, a wiele osób może zarabiać na życie. "Każdy musi wiedzieć, gdzie co jest. Im bardziej zorganizowane rzeczy są i im bardziej rutynowe to jest, to zmniejszy stres zachęca właścicieli domów do zrobienia planu, aby wszyscy członkowie rodziny byli świadomi tego, jak działa dom.

Spędzanie prawie całego naszego czasu w domu jest nieznanym doświadczeniem dla większości z nas, ale wiele rzeczy się nie zmieniło. Wciąż jest wiosna i wciąż jest czas na wiosenne porządki. Skorzystaj z nowej elastyczności swojego harmonogramu i zabierz się za poważne porządki. Kennedy zaleca usunięcie wszystkiego, co niepotrzebne w kuchni. "Potrzebujemy, że cenne miejsce na blacie, aby być wykorzystywane do innych rzeczy," mówi. "Jeśli nie używasz blendera każdego dnia, nie musi on stać na blacie". Nie chodzi tylko o uwolnienie przestrzeni. Liczne badania powiązały bałagan z wyższym poziomem stresu i niepokoju.

Pozostań na swoim pasie w ciągu dnia. Zachowaj miejsca pracy do pracy, a miejsca nauki do nauki. Zobacz, jak możesz zmienić swoją przestrzeń, aby ułatwić sobie życie. Rodzina może być przyzwyczajona do gromadzenia się w salonie wokół telewizora, ale trzymanie wszystkich w jednym pomieszczeniu może być receptą na stres. "Przenieś telewizor do formalnej jadalni" - radzi Kennedy. "Rozłóż rodzinę na zewnątrz, zamiast wszyscy przebywają w salonie. Wykorzystaj dom efektywnie, abyś nie był na sobie 24/7".

Uprość życie

Posprzątałeś i odgruzowałeś. Teraz czas pomyśleć o tym, co można wnieść do domu, aby ułatwić sobie życie. Urządzenia takie jak piekarniki nablatowe, przenośne piekarniki parowe i kuchenki sous vide mogą przyspieszyć przygotowywanie posiłków i dać ci zdrowe opcje gotowania. Wiele mniejszych urządzeń można kupić przez Internet, dzięki czemu zaoszczędzisz sobie wycieczki do sklepu.

Dodatkowe miejsca do przechowywania żywności, takie jak lodówki zarezerwowane dla napojów i przekąsek, mogą zaoszczędzić miejsce w głównej lodówce i pomóc w zarządzaniu ruchem pieszych, a także sprawić, że poczujemy się bardziej komfortowo w domu. "Przechowywanie żywności może zapewnić Ci dodatkowe bezpieczeństwo" - mówi Kennedy. "Czy masz sposób na przechowywanie dodatkowej żywności i zamrażanie jej, abyś mógł ją przechowywać tak długo, jak to możliwe?". Pomyśl o dodaniu dodatkowej zamrażarki, chłodzeniu pod szafką lub zgrzewarce próżniowej na blat. Ostatni skok w sprzedaży zamrażarek sugeruje, że wiele osób wprowadza dodatkowe środki przechowywania żywności.

Ta dodatkowa chłodziarka lub zamrażarka może również pomóc w zarządzaniu ruchem pieszych. Umieść kuchenkę mikrofalową, piekarnik nablatowy i lodówkę na napoje w tym samym miejscu, w strefie "chwyć i idź". W ten sposób członkowie rodziny wchodzący do kuchni na lunch lub przekąskę nie będą poruszać się w obszarach zarezerwowanych dla pracy lub szkoły.

"Upewniam się, że mikrofalówka znajduje się w tej samej strefie co lodówka, więc dzieci lub osoby przychodzące po przekąskę nie zakłócają głównej strefy pracy" - mówi Kennedy. "Kuchenka mikrofalowa lub szybki piekarnik w pobliżu lodówki, aby nie przecinały głównej strefy gotowania".

Zbuduj komfort

Ludzie mają różną tolerancję na hałas, w tym dźwięki generowane przez urządzenia i ruch pieszy. Podejmij kroki, aby przynieść poziom hałasu w domu. "To jest na mojej liście dla wellness", mówi Kennedy. "To, jak zarządzamy tym dźwiękiem, jest ważne. "Prostym DIY jest dodanie dywaników, mat lub miękkich wykończeń, które pomagają pochłaniać niektóre dźwięki".

Jakość powietrza jest również czynnikiem wpływającym na dobre samopoczucie i komfort. Upewnij się, że wentylacja w kuchni działa prawidłowo, i rozważ dodanie oczyszczacza powietrza.

Wprowadzenie do przestrzeni życiowej elementów z zewnątrz, takich jak więcej naturalnego światła lub roślinności, może również pomóc w zmniejszeniu stresu i zwiększeniu wydajności. Pomyśl o założeniu wewnętrznego ogródka ziołowego lub wyhodowaniu własnej żywności.

Będąc w domu, zastanów się, jakie zmiany możesz wprowadzić do swojego domu, aby uczynić go bardziej komfortowym miejscem. Zastanów się, dlaczego czujesz się komfortowo w niektórych częściach swojego domu i spróbuj zastosować te elementy w domu na szerszą skalę.

Warto przeczytać