Niezależnie od tego, czy jest to do użytku służbowego czy osobistego, istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć wiedzieć, jak śledzić połączenie telefoniczne. Ale co dokładnie się z tym wiąże? Omówimy, co oznacza śledzenie połączeń i jak śledzić połączenia telefoniczne, aby poprawić swój biznes. Więcej na ten temat na: https://lokalizo.pl

Co to jest call tracking?

Śledzenie połączeń wykracza poza proste możliwości identyfikacji numeru dzwoniącego. Jest to technologia, która pozwala na uzyskanie dogłębnych informacji o każdej osobie, która dzwoni do Twojej firmy, w tym jak znaleźli Twój numer w pierwszej kolejności.

Istnieją dwa różne rodzaje śledzenia połączeń: biznesowych i osobistych. Na potrzeby tego wpisu na blogu skupimy się na tym, w jaki sposób firmy mogą wykorzystać śledzenie połączeń do poprawy swoich strategii sprzedaży i marketingu.

Więc, co obejmuje śledzenie połączeń dla firm? Główną atrakcją śledzenia połączeń jest możliwość skorelowania połączeń przychodzących z reklamami i kampaniami marketingowymi. Wiedząc dokładnie, która kampania lub reklama prowadził rozmowę telefoniczną jest ogromny i może pomóc firmom lepiej dostosować swoje strategie przechwytywania i konwersji przewodów.

Oprócz określenia źródła połączenia telefonicznego, śledzenie połączeń pomaga również firmom lepiej zrozumieć, kim są ich klienci. Śledząc imię i nazwisko każdego dzwoniącego, jego lokalizację, a nawet urządzenie, którego użył, aby skontaktować się z Twoją firmą, uzyskasz lepsze zrozumienie swoich klientów i sposobu, w jaki wchodzą w interakcje z Twoją firmą. Dowiedz się więcej tutaj: Jak namierzyć telefon

Znalezienie usługi śledzenia połączeń

Aby śledzić połączenia telefoniczne, należy najpierw zainwestować w usługę śledzenia połączeń. Istnieje wielu dostawców usług śledzenia połączeń, więc ważne jest, aby wiedzieć, jakie funkcje szukasz przed robieniem interesów z jednym z nich.

telefon

Niektóre niezbędne funkcje obejmują:

Dynamiczne wstawianie numerów

Dynamiczne wstawianie numeru jest kamieniem węgielnym śledzenia połączeń. Ta funkcja dynamicznie zamienia numery z bardzo własnej puli numerów telefonów, dzięki czemu można skorelować połączenia przychodzące z konkretnych źródeł. Dynamiczna zamiana numerów telefonicznych pozwala również na śledzenie źródła połączeń przychodzących, takich jak konkretna reklama lub kampania marketingowa. Wiedza o tym, kim jest Twój klient i które źródło jest najbardziej efektywne w prowadzeniu rozmów eliminuje wszelkie domysły, pozwalając Ci podejmować lepsze decyzje biznesowe w przyszłości.

Atrybucja wielokanałowa

Śledzenie połączeń w celu określenia, z którego źródła nastąpiło połączenie telefoniczne jest świetne, ale możliwość śledzenia całej podróży klienta prowadzącej do połączenia jest jeszcze lepsza. Atrybucja wielokanałowa daje możliwość sprawdzenia każdego punktu styku, który doprowadził do połączenia, w tym kampanii, która doprowadziła dzwoniącego do Twojej witryny, stron, z którymi wchodził w interakcję oraz ostatniego działania, jakie podjął przed zadzwonieniem do Ciebie.

Nagrywanie rozmów

Nagrywanie rozmów jest niezbędne do zapewnienia jakości. Skąd masz wiedzieć, jak dobrze Twoi pracownicy radzą sobie z rozmowami z klientami, jeśli ich nie nagrywasz? Więcej o korzyściach z nagrywania rozmów porozmawiamy w dalszej części tego wpisu.

Integracje

Śledzenie połączeń nie powinno zajmować miejsca istniejącej platformy analitycznej - powinno ją wzbogacać. Upewnij się, że Twoja platforma do śledzenia połączeń może zintegrować się z programami, na których regularnie polegasz, takimi jak Google Ads (dawniej AdWords) i Analytics, HubSpot, Kissmetrics i inne.

Przyjazność dla użytkownika

Masz wystarczająco dużo zmartwień, a uczenie się, jak korzystać z usługi śledzenia połączeń nie powinno być kolejną irytującą rzeczą na liście rzeczy do zrobienia. Interfejs Twojej usługi śledzenia połączeń powinien być czysty, łatwy do zrozumienia i intuicyjny. Powinien również oferować doskonałe wsparcie klienta, aby pomóc Ci, gdy tego potrzebujesz.

Korzyści płynące z call trackingu

Istnieją inne korzyści płynące ze śledzenia połączeń, które znacznie wykraczają poza zwykłą wiedzę o tym, kto dzwoni do Twojej firmy. Śledzenie połączeń może również pomóc Ci:

Zwiększyć Twój marketingowy ROI

Dogłębne funkcje śledzenia połączeń pozwalają na śledzenie wydajności kampanii i dają wgląd w to, które kampanie radzą sobie najlepiej, aby pomóc Ci dostosować strategię marketingową w celu zwiększenia ROI.

Podnieś umiejętności obsługi klienta swoich pracowników

Wielu dostawców usług call trackingowych oferuje nagrywanie rozmów w ramach swoich usług. Oznacza to, że możesz odsłuchać rozmowy pomiędzy Twoimi pracownikami a klientami, aby zidentyfikować obszary, które wymagają poprawy.

Poznaj swoich klientów

Nagrywanie rozmów telefonicznych umożliwia również lepsze zrozumienie kluczowych klientów - ich życzeń/potrzeb, danych demograficznych i zachowań. Dokładna wiedza o tym, kim jest Twój klient i w jaki sposób wchodzi z Tobą w interakcje, jest niezwykle cenną informacją, którą możesz wykorzystać do zwiększenia konwersji i zadowolenia klientów.

Podsumowanie

Śledzenie połączeń jest niezwykle pomocne dla firm, które chcą dotrzeć do źródła tego, kim dokładnie jest ich klient. Uzyskanie dogłębnego wglądu w demografię i zachowanie dzwoniących daje firmom, które korzystają z call trackingu, ogromną przewagę nad konkurencją i może ostatecznie pomóc im w zdobyciu większej liczby leadów i klientów.

Więcej znajdziesz na: https://lokalizo.pl

Warto przeczytać