Pisanie wniosków o dofinansowanie z funduszy UE to z pewnością praca na wysokim poziomie. Ale jednocześnie może być bardzo wymagające. . Większości złożonych wniosków zazwyczaj nie udaje się uzyskać dofinansowania. Szanse są zwykle przeciwne. Jest tak wiele ważnych szczegółów, które trzeba wziąć pod uwagę, że nawet jeśli wniosek jest bliski ideału, wciąż istnieje możliwość, że zostanie odrzucony.

Intensywna konkurencja jest jednym z głównych powodów. Co roku składanych jest tak wiele wniosków, że tylko nieliczne z nich otrzymają wymagane dofinansowanie. W zależności od programu, istnieją różne kryteria i ścisłe specyfikacje dla każdego wezwania do działania. To może uczynić jeszcze trudniejszym dla autora wniosku napisanie i złożenie godnej dofinansowania unijnego propozycji projektu.

Jednakże, wszystkie powyższe czynniki nie muszą oznaczać, że napisanie udanej propozycji projektu jest misją niemożliwą. Autor propozycji musi być w stanie spełnić konkretne kryteria UE, aby napisać udaną propozycję. Istnieją profesjonaliści, którzy mogą pomóc naukowcom i pisarzom znacznie zwiększyć ich szanse na uzyskanie finansowania UE dla ich wniosku.

Według niektórych z najlepszych specjalistów w dziedzinie finansowania UE i dotacji UE, istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić swój wskaźnik sukcesu, jeśli chodzi o uzyskanie funduszy, których potrzebujesz do realizacji swojej propozycji.

Krok 1

Pierwszym krokiem, który należy podjąć, jest znalezienie odpowiedniego źródła badań. Szybkie wyszukiwanie pokaże Ci, że istnieje wiele różnych programów UE, które finansują wiele projektów. Który z nich jest najlepszy do przedstawienia swojego pomysłu? To powinien być Twój priorytet.

Krok 2

Znajdź właściwe zaproszenie do składania wniosków. Teraz każdy projekt odpowiada na jedno konkretne wezwanie. Zaproszenia są w zasadzie różnymi kategoriami każdego programu. W zależności od obszaru, na którym chcesz się skupić, możesz wybrać odpowiedni nabór. Każde wezwanie ma swoje własne specyfikacje i dlatego wniosek musi być odpowiednio zaplanowany i napisany.

Krok 3

Skup się na byciu członkiem doświadczonego konsorcjum. Twój wniosek powinien zawierać wszystko, co uznasz za warte uwagi. Powinieneś mieć świetną dokumentację i argumenty na poparcie swoich pomysłów. Nie trzeba dodawać, że jeśli konsorcjum partnerów nie jest w stanie wspierać działań w ramach projektu, projekt najprawdopodobniej zakończy się niepowodzeniem. Nie można dodać do projektu specjalnych działań na rzecz przedsiębiorczości i nie mieć eksperta ds. przedsiębiorczości jako części swojego konsorcjum.

Krok 4

Pisz dalej, aż osiągniesz sukces. Nie ma wątpliwości, że najważniejszą częścią, jeśli chodzi o pisanie udanego wniosku projektowego, jest doświadczenie. Nie da się zrobić omletu, jeśli nie rozbije się kilku jajek. Musisz napisać wiele propozycji i eksperymentować z różnymi pomysłami, aby faktycznie zobaczyć, co działa dla Ciebie i jakie są Twoje mocne i słabe strony.

Krok 5

Rewizja jest kluczem. Nie ma czegoś takiego jak wystarczająca ilość poprawek. Musisz się upewnić, że będziesz wiedział wszystko o swojej propozycji. Edytuj swoją propozycję raz za razem. Za każdym razem będziesz w stanie poprawić coś, co wcześniej mogło Ci umknąć. Nie ma gwarancji, że na końcu będziesz w 100% zadowolony z rezultatu, ale korekta na pewno poprawi Twoją propozycję.

Krok 6

Ocena może uratować Twoją propozycję. Inny zestaw oczu jest zawsze o wiele bardziej pomocny niż mogłoby się wydawać. Upewnij się, że będziesz miał wystarczająco dużo czasu przed złożeniem wniosku i zleć jego ocenę innemu profesjonaliście. Ocena Twojego wniosku przez eksperta w dziedzinie finansowania UE może być powodem, dla którego Twój wniosek zdoła uzyskać finansowanie, którego szukasz.

Istnieją różne usługi, które można uzyskać, aby mieć pewność, że wniosek zostanie zatwierdzony do dotacji, zanim faktycznie go złożysz. Istnieją profesjonaliści w dziedzinie pisania wniosków i finansowania UE, którzy mogą pomóc Ci ocenić Twój wniosek. Więcej dowiesz się na https://www.a1europe.pl/dlaczego-warto-nawiazac-wspolprace-z-a1-europe/b_cvcm.

Warto przeczytać