Johnson & Johnson postanawia zaprzestać sprzedaży pudru dla niemowląt, pośród tysięcy pozwów sądowych

Na początku tego tygodnia firma Johnson & Johnson podjęła decyzję o zaprzestaniu sprzedaży proszku Baby Powder w Ameryce Północnej. Amerykańscy i kanadyjscy detaliści mogą sprzedać swoje dotychczasowe zapasy Baby Powder, a potem nie będzie już żadnego innego produktu.

Jest to wielkie zwycięstwo dla zdrowia publicznego, jak twierdzi przedstawiciel Kongresu USA Raja Krishnamoorthi, który kierował dochodzeniem Kongresu.

Firma Johnson & Johnson twierdziła, że decyzja została podjęta w związku ze spadkiem popytu na ten produkt, błędnymi informacjami na temat bezpieczeństwa oraz "zaporą reklam sądowych".

W ostatnich latach firma Johnson & Johnson stanęła w obliczu tysięcy pozwów sądowych (19 400 według stanu na marzec). Pozwy te były składane przez ludzi, którzy twierdzą, że używanie przez nich Baby Powder spowodowało u nich rozwój raka. W jednej ze spraw ława przysięgłych przyznała 4,7 miliarda dolarów 22 kobietom, które zachorowały na raka jajników.

Trzy lata temu ława przysięgłych w Missouri przyznała wyrok w wysokości 110 milionów dolarów 62-latkowi, który używał Baby Powder przez cztery dekady. Cztery lata temu ława przysięgłych w St. Louis przyznała 72 miliony dolarów rodzinie kobiety, która zmarła na raka jajnika. Lekarze podejrzewali, że używanie przez nią produktów na bazie talku firmy Johnson & Johnson było główną przyczyną jej raka jajnika, ponieważ nie mogli znaleźć genetycznej lub środowiskowej przyczyny jej nowotworu.

Jeszcze w 2018 r. dochodzenie przeprowadzone przez Reutersa ujawniło, że firma Johnson & Johnson wiedziała, że talk, którego używała w pudrze Baby Powder, zawiera azbest. Dochodzenie przeprowadzone przez Kongres potwierdziło to odkrycie wcześniej w 2020 roku.

Pomimo zwycięstw na sali sądowej dla wielu pacjentów z rakiem i rodzin pacjentów z rakiem, którzy zmarli, wraz z licznymi badaniami łączącymi produkty na bazie talku z rakiem jajnika, Johnson & Johnson nadal broni bezpieczeństwa Baby Powder.

Czy mogę wnieść pozew, jeśli puder Baby Powder spowodował u mnie raka?

To jest pytanie, które powinieneś przedyskutować z jednym z licencjonowanych prawników zajmujących się wadliwymi produktami w Law Group. Nie ma obowiązku, abyś podjął działania prawne po spotkaniu z nami, a my nie pobieramy opłat za reprezentowanie cię, chyba że odzyskamy sprawiedliwe odszkodowanie, więc nie ma żadnego ryzyka dla ciebie.

Jesteśmy przygotowani do oceny sytuacji w bezpłatnej konsultacji w celu ustalenia, czy masz ważny pozew o raka talku. Posiadamy rozległą wiedzę na temat związku pomiędzy talkiem używanym do higieny kobiecej a rakiem jajnika.

Warto przeczytać