Istnieje wiele teorii na temat siłowni i fitnessu. Każda z nich odpowiada na pytanie "Jak dojść do formy?".

Po pierwsze, ostrzeżenie: Jeśli znajdziesz teorię, która opiera się tylko na jednym elemencie (tj. siłownia, bieganie, dieta, itp. ) to dobrze jest o niej zapomnieć. Dojście do formy jest bardziej skomplikowane i wymaga bardziej kompleksowego podejścia. Nie wierz w slogany typu "bieganie ukształtuje Twoje mięśnie" czy "brzuch buduje się w kuchni".

Trening siłowy nie jest tu wyjątkiem. Siłownia, podobnie jak bieganie czy dieta, jest świetnym sposobem na uzyskanie formy i poprawę zdrowia. Jest to jednak tylko jeden z elementów układanki. Nie polecamy żadnej jednej aktywności jako rozwiązania wszystkich problemów. Zamiast tego skupimy się na korzyściach płynących z treningu na siłowni i dlaczego powinien on być częścią twojej tygodniowej rutyny.

Nie wiesz gdzie wybrać się na siłownie? Poszukaj na siłownia Bemowo.

POWÓD #1

Zwiększysz masę mięśniową. Jest to oczywisty plus dla mężczyzn, nad którym nie trzeba się rozwodzić. Jeśli jednak jesteś kobietą, możemy od razu odpowiedzieć na Twoje pytanie - siłownia nie sprawi, że będziesz "wyglądać jak ona". Zamiast tego, będziesz mieć bardziej płaski brzuch, jędrniejsze mięśnie i bardziej atletyczną sylwetkę.

POWÓD #2

Stracisz tłuszcz. Twoje ciało spala więcej kalorii, jeśli masz więcej masy mięśniowej. Dotyczy to zarówno ćwiczeń, jak i odpoczynku. Regularny trening z dodatkowym obciążeniem pomoże zbudować masę mięśniową i zwiększy stosunek mięśni do tłuszczu.

POWÓD #3

Twoje kości będą mocniejsze, jeśli będziesz ćwiczyć. Możesz wzmocnić swoje kości poprzez większą aktywność. Musisz się ruszać, aby utrzymać swoje kości w dobrym stanie. Ruszasz się nie tylko wtedy, gdy idziesz na siłownię. Twoje ciało, w tym kości, jest również poddawane dodatkowemu obciążeniu. Dzięki temu Twoje kości są bardziej przyzwyczajone do większych obciążeń. Siłownia może być traktowana jako element chroniący Cię przed złamaniami w niefortunnych sytuacjach (np. upadek, poślizgnięcie itp.).

POWÓD #4

Możesz zwalczyć stres. Endorfiny, znane również jako hormon szczęścia, są uwalniane przez wysiłek fizyczny. Endorfiny mogą być produkowane podczas i po biegu, jak również podczas treningu siłowego. Wiele osób uważa, że trening z większym obciążeniem daje im więcej satysfakcji i pomaga zredukować negatywne emocje. Może też być sposobem na odwrócenie uwagi od codziennych problemów. Dobrze przeprowadzony trening może pomóc Ci poczuć się bardziej pozytywnie w stosunku do przyszłych zadań i problemów.

POWÓD #5

Poprawi się jakość Twojego snu. Nie jest tajemnicą, że zmęczenie może być spowodowane ciężkim treningiem. Zmęczenie sygnalizuje organizmowi, że potrzebuje odpoczynku, a sen jest na to najlepszym sposobem. Trening na siłowni to coś więcej niż tylko zmęczenie. Trening z ciężarami może pomóc Ci zwiększyć poziom dobrych hormonów i regulować aktywność nadnerczy. Pomaga to w radzeniu sobie ze stresem, który jest jednym z czynników warunkujących dobry sen.

POWÓD #6

Zobaczysz wzrost dobrego cholesterolu i spadek złego cholesterolu. Trening siłowy może poprawić ciśnienie krwi i wspomóc pracę serca. Mówiąc prościej, tlen jest niezbędny do budowy mięśni. Podnoszenie ciężarów sprawia, że Twój organizm lepiej radzi sobie z transportem tlenu, wzmacniając serce i obniżając poziom złego cholesterolu. Zamiast odwiedzać lekarza, idź na siłownię.

POWÓD #7

Zyskasz mięśnie. Powiedzieliśmy już, że więcej mięśni równa się mniej tłuszczu. Będziesz mógł pochwalić się swoimi mięśniami i sprawić, że twoje ciało będzie wyglądało na zdrowsze.

Trening siłowy to świetny sposób nie tylko na poprawienie swojego ciała, ale także jakości swojego życia. Trening siłowy to coś więcej niż podnoszenie dużych ciężarów na maszynie lub sztandze na siłowni. Możesz ćwiczyć w domu, jeśli nie masz czasu lub możliwości, aby chodzić na siłownię. Możesz do tego celu wykorzystać hantle i kettlebells, TRX, piłkę lekarską, taśmy do ćwiczeń lub hantle.

Twoje ciało dokona pozytywnych zmian, których pragniesz, będąc w stanie pracować z większymi obciążeniami. Nie bój się chodzić na siłownię, a będziesz cieszyć się efektami. Wszystko zależy od Twojej dyscypliny.

Więcej porad i artykułów znajdziesz na https://nabemowie.pl

Warto przeczytać