Świetnym sposobem na sprawienie, by mały salon wydawał się większy, jest dodanie jednego nieoczekiwanego wizualnego dziwactwa. Dodanie dywanu, na przykład, rozbija jednolitość pokoju i zmusza oko widza do patrzenia na podłogę, a nie na meble. Podczas gdy mały pokój dzienny może być wyzwaniem do dekorowania, właściwe akcesoria mogą zrobić wielką różnicę. Te wskazówki powinny pomóc Ci sprawić, że Twój mały salon będzie wydawał się przestronny i wygodny. 

3 sposoby na urządzenie małego salonu 

  1. Po pierwsze, wybierz meble o wszechstronnym zastosowaniu. Chociaż możesz nie być w stanie zmieścić pełnowymiarowej sofy w swoim małym salonie, przytulne krzesło i stylowy stolik boczny zdziałają cuda. Dodatkowo, rozważ dodanie otomany, która podwaja się jako stolik kawowy. Następnie użyj dodatkowego stolika, aby wyświetlić dzieło sztuki, które kochasz.
  2. Innym świetnym sposobem, aby mały salon wyglądał na większy, jest użycie wbudowanego od podłogi do sufitu regału. Ten kawałek nie tylko otworzy przestrzeń, ale także sprawi, że będzie wyglądać bardziej przestronnie. Również neutralny kolor ściany będzie dobrze współgrać z różnymi paletami kolorów i dziełami sztuki. Sofa Chesterfield i antyczny stołek dobrze się komponują i możesz je wykorzystać jako punkty centralne w swoim salonie.
  3. Dodawanie architektonicznych szczegółów zrobi wielką różnicę w sposobie, w jaki wygląda twój mały pokój dzienny. Układ konwersacyjny utrzymuje ludzi blisko i intymnie, podczas gdy użycie osobistego wystroju stworzy bardziej prywatną przestrzeń. Po stworzeniu układu, który pasuje do Twojej osobowości, możesz zacząć myśleć o meblach, których chcesz użyć. Najważniejszą rzeczą jest zabawa z przestrzenią. Pamiętaj tylko, aby myśleć poza pudełkiem i pamiętaj, że mały salon nie jest miejscem do ukrycia.

Zobacz także: Jak urządzić małe mieszkanie w bloku?

urządzanie małego salonu

Aranżacja małego salonu - co warto wiedzieć?

Projektując mały salon pamiętaj, że forma i funkcja są równie ważne. Spróbuj wykorzystać każdy mały zakamarek na swoją korzyść. Rozważ dodanie lustra ściennego, które będzie odbijać światło i sprawi, że pokój wyda się większy. Lustra to świetny wybór do małego salonu. Odbijają one światło wokół pokoju, tworząc iluzję większej przestrzeni. Lustro w pobliżu okna odbija również widok na zewnątrz, zacierając granice między wnętrzem a zewnętrzem. Jest to również świetny sposób na dodanie punktu centralnego do Twojego małego salonu. W sklepach z artykułami gospodarstwa domowego znajdziesz mnóstwo luster i winiet, które mogą zainspirować Twój własny mały salon. Umieszczenie mebli o podwójnym przeznaczeniu jest również dobrym pomysłem, ponieważ pozwala zmaksymalizować przestrzeń do przechowywania. Urządzając mały salon można pomyśleć też o odpowiednim doborze kolorów. Na przykład białe lub ogólnie jasne ściany optycznie powiększają przestrzeń. 

 

Warto przeczytać