Jeśli zdecydujesz się na projekt wystroju wnętrza bez pomocy profesjonalisty, możesz uniknąć potencjalnego bólu głowy, poświęcając czas na dokładne badania i planowanie projektu.  Skorzystaj z tych 5 prostych wskazówek, aby zapewnić doskonały projekt.

1.  Ustal budżet i styl

Podobnie jak w przypadku zatrudniania profesjonalnego projektanta, pierwsze kroki do zarządzania własnym projektem to określenie budżetu i znalezienie inspiracji projektowej. Kiedy robisz swój własny projekt, jesteś odpowiedzialny za zarządzanie wszystkimi wydatkami. Więc ważne jest, aby budżetować swoje koszty z wyprzedzeniem lub może zabraknąć pieniędzy wcześnie w projekcie.

Użycie inspirującego obrazu i ustalenie stylu projektowania pomoże Ci również w utrzymaniu koncentracji i budżetu. Podążanie za jednym stylem projektowania stworzy spójną przestrzeń, która wygląda na dobrze przemyślaną. Aby dowiedzieć się więcej o aktualnych popularnych stylach designerskich to wejdź na https://jm-design.com.pl/.

2. Zrób plan projektu

Zanim zrobisz jakiekolwiek zakupy, usiądź i zrób plan projektu. Zacznij od oceny wystroju i umeblowania, które już posiadasz i zdecyduj, co zostanie, a co powinno odejść. Jest to świetny czas, aby edytować swój dobytek i puścić wszystko, co jest przestarzałe lub już nieużyteczne.

Rozważ, jak chcesz korzystać z pokoju i jakie przedmioty będą potrzebne, aby przestrzeń była funkcjonalna dla Ciebie i Twojej rodziny. Teraz zrób listę nowych mebli i dekoracji, których będziesz potrzebować, aby ukończyć projekt.

Ostrożnie mierzy pokój i robi szorstkiemu szkicowi przestrzeń i pisze pokój pomiary na szkicu. Ten plan musi także zawierać pomiary meble które przebywają w pokoju i rozmiar przestrzenie jakaś nowi rzeczy wypełniają. Bierze ten plan i twój listę z tobą kiedykolwiek ty sklep prowadzić twój zakupy i pomagać zapobiegać impulsywnym kupuje.

3. Wybierz paletę kolorów

Paleta kolorów powinna wpływać na każdy aspekt Twojego wystroju wnętrza. Podczas gdy ty musisz wybierać kolory jakie lubisz, ty także potrzebujesz kolorów, które pracują dobrze wspólnie i uzupełniają stałych wykończenia w twój domu.

Świetny sposób wyboru palety jest zacząć z kawałkiem tkaniny, którą uwielbiasz. Aby prawidłowo zrównoważyć kolory w całej przestrzeni, postępuj zgodnie z zasadą 60-30-10. 60 procent pokoju powinno być kolorem dominującym, 30 procent powinno być kolorem drugorzędnym, a 10 procent powinno być kolorem akcentującym.

4. Tekstura w warstwie

Bez względu na to, jak pięknie pokój jest zaprojektowany, bez tekstury przestrzeń będzie czuć się płasko. Mieszaj pluszowe tkaniny, takie jak aksamit i sztuczne futra z szorstkimi materiałami, takimi jak juta i len. Powinieneś również uwzględnić kombinację faktur w twardych powierzchniach. Szorstkie drewno i kamień w połączeniu z gładkim szkłem i metalem dodadzą przestrzeni ciekawości.

5. Postaraj się o dodatki

Akcesoria mogą pomóc przyciągnąć projekt razem i przenieść wnętrze z OK do wybitnego. Zacznij od wyselekcjonowania z istniejącej kolekcji akcesoriów tych, które chcesz zatrzymać. Rozważ przedmioty takie jak pamiątki z podróży, zdjęcia i dzieła sztuki, które odzwierciedlają Twoje zainteresowania i osobowość.

Podczas zakupów dla nowych akcesoriów, szukać kawałków, które pasują do pokoju estetyki i palety kolorów. Przedmioty takie jak kwiaty, tace, świeczniki i wazony, które mogą być używane razem, aby stworzyć atrakcyjne winiety. Najbardziej przyjemne aranżacje zawierają obiekty zgrupowane w nieparzyste numery (grupy 3 pracują dobrze) i kombinację wysokich, krótkich i średnich akcesoriów.

Warto przeczytać