Styl boho to przede wszystkim swobodny wystrój. Ten hipisowski styl aranżacji wnętrz i mieszkania charakteryzuje się swobodą wyboru, luzem i motywami ludowymi. Jest to prosty sposób na udekorowanie wnętrza. Możesz mieszać i dopasowywać różne style, kolory i materiały, aby stworzyć kuchnię w stylu boho-chic. Te wnętrza są również przystępne cenowo, ponieważ są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu.

Skąd wziął się styl boho?

Zyskał on popularność w latach 70-tych, kiedy to był wynikiem kontestacji kultury zdominowanej w dużej mierze przez wielkie korporacje. Potrzebę oryginalności wywołała dostępność jednorazowych i masowo produkowanych przedmiotów, w tym plastiku, w każdym supermarkecie. To spowodowało, że zaczęli podróżować w nieznane i egzotyczne miejsca. Moda i projektowanie wnętrz mogły wyrażać bunt wobec prymitywnych kultur. Nie był to popularny trend w tamtych czasach, ale otwierał umysły i oczy na inne światy.

Jakie kolory są najlepsze dla wnętrz boho?

We wnętrzach boho dominują odcienie ziemi i naturalne kolory. Kolory te przywodzą na myśl spalone słońcem afrykańskie krajobrazy czy kolorowe wioski amazońskich plemion. Kolorystyka jest jednak bardzo ograniczona. Wszelkiego rodzaju naturalne materiały, w tym lokalne drewno, bambus, wiklina, a także len, wełna i glina, są wykorzystywane przez lokalnych rzemieślników. Powinny one nosić ślady ludzkich rąk na wszelkich wykonanych z nich przedmiotach.

Choć np. styl boho w kuchni ma być elastyczny i pozwalać nam na robienie tego, na co mamy ochotę, istnieją pewne wytyczne, którymi należy się kierować przy projektowaniu kuchni.

Styl boho w kuchni

Styl boho: Materiały i tworzywa, po które warto sięgnąć

We wnętrzach boho pojawiają się naturalne materiały, takie jak drewno, wiklina i len, które nadają nowy wymiar ich wystrojowi. Mieszkania i domy w stylu boho występują w wielu różnych wzorach i często niejasnych formach. W wystroju dominuje miękkość, lekkość i motywy etniczne. Sprawdź porady i inspiracje na styl boho w twoim wnętrzu na https://ladnydom.pl/styl-boho-we-wnetrzach-charakterystyka-porady-i-inspiracje 

Możesz nadać swojemu domowi klimat boho wybierając meble i dekoracje wykonane z miedzi i drewna. Wnętrze można ocieplić stosując perskie dywany i poduszki w ciepłych kolorach z lnianymi lub wełnianymi poszewkami z fantazyjnymi frędzlami.

Wzory boho

Styl boho to różnorodne ornamenty i wzory, które podkreślają synkretyzm kulturowy wpisany w ten styl. Egzotyczne hafty czy ściegi z Maroka mieszają się z ludowymi haftami i rustykalnymi ornamentami, tworząc modny i spójny misz-masz. W orientalnym stylu boho doskonale sprawdzają się przedmioty z dalekich podróży. Rodzinne dekoracje i pamiątki podkreślają rodzimy charakter wnętrza w jednym biegunie - occidental. Do tego stylu pasują tapety z motywami, mięsiste dywany i orientalne płytki. Wszystko zależy od tego, jaki typ wnętrza boho wybierzemy.

 

Warto przeczytać