Ponieważ rodziny na całym świecie przestawiły się na pracę i naukę w domu, wielu rodziców musi żonglować obowiązkami związanymi z pracą i rodzicielstwem w pełnym wymiarze godzin. I chociaż niespodziewane dołączenie dzieci do wirtualnych spotkań może być zabawne, możesz szukać bardziej zabawnych sposobów na zajęcie ich, gdy Ty jesteś zajęty. Czytaj dalej, aby zapoznać się z naszą listą zajęć, które Twoje dziecko może wykonywać niezależnie, podczas gdy Ty płacisz rachunki.

Włącz audiobook

Pomóż dzieciom poprawić umiejętność czytania i pisania oraz zakochać się w sztuce opowiadania historii, słuchając audiobooków. Audiobooki są szczególnie przydatne dla dzieci, które jeszcze nie czytają na poziomie klasy. Słuchanie opowieści z jednoczesnym oglądaniem tekstu sprawia, że czytanie staje się doświadczeniem wielozmysłowym, co może pomóc dzieciom poczynić postępy w wymowie i czytaniu ze zrozumieniem. Interesujący narratorzy sprawiają, że dzieci są bardziej zaangażowane w opowiadaną historię, dzięki czemu pozostają skupione podczas pracy.

Zapoznaj się z listą zabawnych audiobooków dla dzieci w każdym wieku. Ponadto dzieci mają obecnie dostęp do tysięcy audiobooków za darmo dzięki Audible Stories.

Rozwiąż zagadkę

Puzzle to świetne narzędzia edukacyjne, które wspomagają rozwój poznawczy i umiejętność rozwiązywania problemów. Jeśli masz kilkoro dzieci, zachęć je do wspólnej pracy nad układanką. Pomoże im to nauczyć się cennych umiejętności pracy zespołowej!

Puzzle są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, nad którymi mogą pracować dzieci w każdym wieku. Małe dzieci mogą zacząć od puzzli, które pomogą im w nauce kolorów, kształtów i liczb. Starsze dzieci powinny zacząć od bardziej złożonych puzzli składających się z kilkuset elementów.

Wypróbuj Education.com puzzle dla preK-5th klasy uczniów i oglądać dziecka ekscytacji rośnie, jak pokonać nowe wyzwania!

Filmy z ćwiczeniami

Planowanie czasu ćwiczeń dla dzieci stworzy bardziej spokojne środowisko pracy, ograniczy czas ekranowy i pomoże im zachować zdrowie. Badania wykazują, że aktywność fizyczna zwiększa wydajność poznawczą dzieci, co może poprawić ich osiągnięcia w szkole. Johanna Calderon, profesor psychologii w Harvard Medical School, zauważa, że "aktywność fizyczna ma kluczowe znaczenie dla przepływu krwi (a więc i tlenu) do mózgu oraz dla dobrego samopoczucia emocjonalnego, które z kolei są niezbędne dla rozwoju funkcji wykonawczych u dzieci."

Istnieje wiele darmowych filmów treningowych dostępnych online, które są specjalnie zaprojektowane dla dzieci. Wiele z tych filmów zawiera ćwiczenia jogi, przygody tematyczne, zabawy taneczne i ćwiczenia cardio, które pomogą dzieciom spalić nadmiar energii!

Plastyka i rzemiosło

Zajęcia plastyczne to prosty sposób, aby dzieci dobrze się bawiły, odkrywały swoją kreatywność i były zajęte przez wiele godzin, podczas gdy Ty pracujesz. Wiele zajęć można wykonać z materiałów, które akurat leżą w domu, i można nad nimi pracować w domu lub na zewnątrz. Projekty artystyczne dają również dzieciom możliwość odejścia od urządzeń elektronicznych, aby ograniczyć czas spędzany przed ekranem.

Od tworzenia misek z papier mache do DIY meduzy lub kolorowy kalejdoskop, Education.com ma setki sztuki i rzemiosła działań, aby pomóc dzieciom wzmocnić ich kreatywność w domu.

Ucz się za pomocą gier edukacyjnych

Granie w interaktywne gry edukacyjne to jeden z najlepszych sposobów, aby zainspirować dziecko do nauki. Gry edukacyjne zapewniają wciągające możliwości poszerzania wiedzy przy jednoczesnym doskonaleniu umiejętności rozwiązywania problemów, czytania i pisania oraz zapamiętywania. Utrzymuj umysł dziecka w stanie gotowości dzięki zróżnicowanemu zestawowi gier Education.com, które pomagają uczniom rozwijać ważne umiejętności w zakresie czytania, matematyki, pisania i nie tylko!

Warto przeczytać