Granie w gry z dziećmi przynosi wiele korzyści, w tym chwile nauki i tworzenie więzi rodzinnych. Więc jeśli szukasz inspiracji na następny rodzinny wieczór gier, te pomysły są świetnym miejscem, aby zacząć!

Gry planszowe do druku

Chcesz zagrać w grę planszową, ale nie masz żadnej pod ręką? Education.com ma ponad 200 gier planszowych do wydrukowania, w które możesz grać od razu! Od słów na pamięć do zabawnych łamigłówek, te gry są idealne dla młodych uczniów. Podczas gry będą oni nawet zdobywać wiedzę i rozwijać swoje umiejętności rozwiązywania problemów.

Gry online

Czy Twoje dziecko chce grać w gry online? Education.com ma cię pokryte z całą biblioteką ponad 800 edukacyjnych gier online! Każda gra jest zaprojektowana tak, aby pomóc dziecku w nauce podstawowych pojęć - na przykład popularna gra Counting Pizza Party wzmacnia zarówno umiejętności liczenia, jak i zmysł liczbowy. Twoje dziecko będzie się tak dobrze bawić, że może nawet nie zauważyć, że się uczy!

Aby gry online stały się doświadczeniem spajającym, możesz na zmianę grać z dzieckiem lub po prostu obserwować je i zachęcać do gry. Gry są zawsze fajniejsze, gdy gra się w nie razem!

Gry karciane

Istnieje nieskończona ilość gier, w które można grać przy użyciu zwykłej talii kart. Jeśli potrzebujesz nowej talii, możesz użyć tego zestawu do druku z zabawnym zimowym motywem.

Gdy masz już przygotowane karty, spójrz na te gry i wybierz tę, która najlepiej pasuje do Twojej rodziny:

  • Equation Card Game (Gra karciana w równania)
  • Gra karciana prawdopodobieństwo
  • Siedemnaście: Gra karciana matematyczno-budowlana
  • Close Call: Gra karciana dodawanie
  • Klepnij to! Gra karciana z szansami i równymi szansami
  • Diamentowe losowanie
  • Gra Make Ten

Warcaby i szachy

Szachy to jedna z najbardziej popularnych i prestiżowych gier planszowych, a ponieważ chodzi w niej o strategię, jest nieco bardziej skomplikowana niż większość gier. Być może zastanawiasz się, czy Twoje dziecko jest gotowe do gry w szachy i jak pomóc mu zacząć.

Jednym ze sposobów jest rozpoczęcie od prostszej gry, takiej jak warcaby. Jeśli Twoje dziecko lubi warcaby i jest zainteresowane szachami, to prawdopodobnie jest gotowe do rozpoczęcia nauki!

Warto przeczytać