Zanim nadejdą upalne letnie wieczory, to aby cieszyć się długimi nocami na tarasie lub w ogrodzie, musisz zainwestować w ogrzewacze ogrodowe. Co warto o nich wiedzieć przed zakupem?

Komfort

Wiosna i lato to miesiące, kiedy chętnie spędzamy czas w ogrodzie czy na działce. Czas spędzany na świeżym powietrzu jest jednak ograniczony, zwłaszcza przy drastycznym spadku temperatury po zachodzie słońca. Jedynym sposobem, abyś mógł dłużej pozostać na zewnątrz, jest zainstalowanie zewnętrznego ogrzewania. Idealnie nadają się do tego gazowe ogrzewacze ogrodowe. Płomień grzejnika pomaga utrzymać ciepło i wygodę na zewnątrz. Poza tym ogień daje prawie podobny efekt jak ognisko. Grzejniki gazowe pomagają również zaoszczędzić dużo miejsca, dlatego są preferowane w restauracjach, barach i pubach. Zainstalowany gazowy grzejnik tarasowy pozwoli cieszyć się każdą chwilą spędzoną z rodziną wieczorem na świeżym powietrzu.

Samodzielny montaż

Wiele gazowych grzejników tarasowych dostępnych obecnie na rynku można zainstalować samodzielnie w ramach majsterkowania. Podgrzewacz zawiera obszerne wytyczne i wszystkie elementy kompozytowe potrzebne do jego działania. W praktyce możesz ustawić gazowy grzejnik tarasowy w ciągu godziny od jego dostawy. W przeciwieństwie do elektrycznych grzejników tarasowych, które muszą być instalowane przez wykwalifikowanego i certyfikowanego elektryka. Jednak grzejniki gazowe potrzebują paliwa do wytwarzania ciepła. W przeciwieństwie do grzejnika elektrycznego, który wystarczy po prostu podłączyć do prądu, grzejnik gazowy zwykle zużywa 13-kilogramową butlę z gazem w ciągu 10 godzin. Dodatkowo niektóre grzejniki gazowe nie są przeznaczone do samodzielnego montażu. Niektóre z nich to grzejniki gazowe, które do pracy wykorzystują reduktor i wąż gazowy; dlatego można je podłączyć do instalacji gazowej w twoim domu. Są tańsze, ale jedynie certyfikowany profesjonalista może instalować te grzejniki gazowe. Wybór modelu zależy tu od twojej wygody oraz możliwości.

Ogrzewacz ogrodowy Kratki Patio

Źródło: stadtwerklehen.at

Przenośny system ogrzewania

Nagrzewnice gazowe, inaczej niż elektryczne mogą być przenoszone w dowolne miejsce. Dzieje się tak, ponieważ grzejnik elektryczny może być używany tylko tam, gdzie jest gniazdko, stąd ma ograniczoną mobilność. Z kolei gazowe grzejniki tarasowe są wyposażone w butle gazowe, które umożliwiają przenoszenie ich w dowolne miejsce. Aspekt przenośności zależy jednak od wielkości grzejnika. Gazowe grzejniki tarasowe stołowe są stosunkowo łatwe do przenoszenia. Wystarczy tylko odłączyć nagrzewnicę od kanistra, a następnie przenieść poszczególne części w dowolne miejsce, w którym chcesz z nich korzystać. Większe wolnostojące grzejniki są jednak cięższe, ale nadal można je przenosić. Dostarczane z już zamontowanym cylindrem i mają koła, które sprawiają, że przenoszenie jest stosunkowo łatwe. Chociaż te gazowe grzejniki tarasowe są przenośne, w żadnym wypadku nie należy próbować ich przenosić podczas użytkowania.

Styl

Gazowe grzejniki tarasowe są zaprojektowane tak, aby były estetyczne, a tym samym stanowiły atrakcyjny dodatek do twojego ogrodu lub patio. Wytwarzają również naturalny płomień, podobny do tego, jaki możemy zaobserwować w przypadku ogniska. Zainstalowanie gazowego grzejnika tarasowego to więc nie tylko estetyka, ale i praktyczność. Gazowe grzejniki tarasowe są również dostępne w szerokiej gamie rozmiarów, kształtów i kolorów.

Warto przeczytać