Kupując bieliznę bardzo często kierujemy się przede wszystkim tym, czy nam się ona w jakiś sposób podoba. Zwracamy uwagę na kolor, koronkowe wykończenie oraz użyte materiały. Tymczasem to nie te kwestie są najważniejsze, a wygoda użytkowania. Kupując zatem biustonosz push-up, powinniśmy przede wszystkim zastanowić się nad tym, jakie zadanie ma on spełniać.

Słowo push oznacza pchnij, natomiast up tłumaczy się na do góry. Biustonosz tego typu, świetnie opisują właśnie te dwa słowa. Jest to bielizna, która jest wyposażona w miseczki o specjalnym kształcie, zbierające piersi, zbliżające je do siebie i lekko unoszące. Ostatecznie zatem są one pełniejsze, wyglądają na jędrne i dobrze prezentują się chociażby w sukience.

W biustonoszach typu push-up, są stosowane różnego rodzaju rozwiązania. Bardzo często są one wzmocnione fiszbinami czy też wyposażone we wkładki powiększające. Niektóre z modeli są także formowane termicznie. Oczywiście po jakimś czasie fiszbiny mogą być niewygodne, a wiele kobiet już na samym początku wyjmuje ze swoich staników wkładki. Tym samym jednak pozbawiamy naszą bieliznę podstawowych właściwości. Dzięki wkładkom jesteśmy bowiem w stanie optycznie powiększyć nasze piersi. Fiszbiny natomiast trzymają piersi w ryzach i jeśli nasz biust jest obfity wówczas mamy pewność, że będzie trzymał się w jednym miejscu. Ponadto zostanie uniesiony również do góry.

biustonosz push up

Biustonosz push up: dla kogo?

U kogo sprawdzi się biustonosz typu push-up? Często mylnie uważa się, że taka bielizna sprawdza się jedynie u posiadaczek małych piersi. Oczywiście kobiety mające mały biust, jak najbardziej mogą korzystać z takich rozwiązań i będą one dla nich przydatne. Wkładki często można wyjąć lub też pozbyć się jedynie połowy wkładki, dzięki czemu efekt powiększenia jest znacznie zminimalizowany. Ostatecznie piersi będą miały bardziej naturalny wygląd, na czym zawsze nam zależy.

Ponadto biustonosze push-up zapewniają piersią podparcie, chociażby dzięki wkładkom. Dlatego bardzo dobrze sprawdzają się one u posiadaczek większych biustów. Taki biustonosz jest bardzo dobrą opcją, gdy nie jesteśmy zadowolone z jędrności naszych piersi. Takie staniki występują w różnych wersjach. Zarówno prostych, nadających sie pod t-shirt, jak i bardziej fantazyjnych z koronkowym wykończeniem.

Oczywiście podstawą sukcesu w doborze takiego biustonosza, jest przede wszystkim wybranie odpowiedniego rozmiaru. Jeśli same nie do końca wiemy jak podejść do tej kwestii, to z pewnością warto wybrać się do profesjonalnego sklepu. Dzięki temu będziemy mogły skorzystać z pomocy osób, które najlepiej znają się na dopasowywaniu biustonosza. Zawsze miseczka powinna obejmować pełną pierś, natomiast obwód nie może być zbyt luźny czy też zbyt ciasny. Fiszbiny zawsze powinny znajdować się pod piersiami, nawet jeśli podnosimy rękę do góry.

Tego typu biustonosze, mają naprawdę mnóstwo swoich zwolenniczek. Nawet jeśli nie czujemy się w nich dobrze na co dzień, to możemy skorzystać z takiego rozwiązania gdy przed nami jest jakaś specjalna okazja.

Majtki i body modelujące

Bielizną damską, dzięki której będziemy w stanie wymodelować sylwetkę, są również majtki oraz body modelujące. Nie zawsze jesteśmy zadowolone z tego jak wygląda nasze ciało. Być może nie jest ono zbyt jędrne, tylko wiotkie i właśnie z tego względu wstydzimy się nosić ubrania podkreślające figurę. Może nie jesteśmy do końca zadowolone również z naszego rozmiaru, a mimo wszystko chcemy czuć się w swoim ciele pewnie.

Nosząc bieliznę modelującą, możemy właśnie tak się poczuć. Tego typu bielizna jest wykonana ze specjalnych materiałów, dzięki którym uzyskuje się jej wysoką elastyczność. Bardzo mocno przylega on do ciała i ściąga niejako skórę do środka. Ciało zyskuje zatem piękniejszy kształt oraz przykładowo wcięcie w talii. Takiej bielizny oczywiście raczej nie nosi się na co dzień, ponieważ na dłuższą metę mogłoby to być niewygodne. Jednak podobnie jak biustonosz push-up, można nosić ją w trakcie jakichś specjalnych okazji.

Warto przeczytać