Najczęściej wykonywanym zabiegiem medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Aby zwiększyć objętość ust, najpopularniejszym zabiegiem jest wypełnienie ich kwasem hialuronowym lub własną tkanką tłuszczową pacjenta. Alternatywą dla wypełniaczy są implanty i liftingi ust. Zabieg powiększania ust może być stosowany w celu usunięcia kompleksów, ukształtowania ust i uzyskania pożądanego kształtu. Może również zmniejszyć efekty starzenia i zapobiec zwiotczeniu skóry. Zobaczmy jak wygląda zabieg powiększania ust i co należy zrobić zanim zaczniemy.

Jak wygląda powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest mało inwazyjne i ma niewiele skutków ubocznych. Może poprawić kształt i objętość ust, a także skorygować procesy starzenia i poprawić kolor. Kwas hialuronowy może być stosowany do podkreślenia piękna ust, uwydatnienia atutów urody i ukrycia niedoskonałości. Przed rozpoczęciem zabiegu wymagana jest konsultacja lekarska i szczegółowy wywiad. Do znieczulenia ust stosuje się metodę infiltracji lub specjalistyczne kremy. Zabieg jest bezbolesny i trwa zaledwie około 30 minut.

Za pomocą strzykawki wprowadza się pod skórę kwasy hialuronowe. Igła jest wprowadzana z boku ust i wykonuje kilka nakłuć skóry. Kwas wstrzykuje się bezpośrednio w wargi lub na granicy skóry i zaczerwienienia. Następnie należy wykonać masaż ust. Rozprowadzić preparat, aby uzyskać pożądany efekt wizualny. Zabieg jest szybki i bezbolesny, więc od razu można wrócić do normalnych, codziennych czynności.

Kwas hialuronowy

Powiększanie ust kwasem hialuronowym  - jak się przygotować?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym w Warszawie jest bezpieczne dla pacjentów, ponieważ ta polisacharydowa substancja występuje naturalnie w organizmach żywych. Wraz z wiekiem stężenie kwasu maleje, usta tracą jędrność, a także elastyczność. W prosty sposób można przywrócić im naturalny wygląd. Sam kwas jest całkowicie wchłaniany przez organizm, więc nie powoduje żadnych komplikacji. Bezpośrednio po zabiegu usta mogą wydawać się lekko opuchnięte. Pełny efekt będzie widoczny dopiero po około tygodniu. Do tego czasu najlepiej unikać picia gorących napojów i malowania ust. Lekarze zalecają od razu schłodzenie ust, a następnie delikatne masowanie tego obszaru ciała. Jeden dzień po zabiegu należy zaprzestać picia alkoholu, palenia papierosów i uprawiania jakiegokolwiek sportu. Dwa tygodnie po zabiegu należy zgłosić się do lekarza, aby umówić się na wizytę kontrolną. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciąża, laktacja i menstruacja. Ważne jest, aby wybrać doświadczoną klinikę medycyny estetycznej, aby uniknąć niepokojących objawów, takich jak zaburzenia czucia.

Do zabiegu powiększania ust kwasami hialuronowymi wymagane jest odpowiednie przygotowanie. Po pierwsze, na kilka dni przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania, sauny i solarium. Po drugie, należy również zaprzestać przyjmowania leków przeciwzapalnych, takich jak aspiryna. Na dzień przed zabiegiem należy zaprzestać palenia papierosów i picia alkoholu. Należy również unikać intensywnej aktywności fizycznej. Zabronione jest również malowanie ust lub ich okolic. Efekty zabiegu utrzymują się od 6 miesięcy do roku, pod warunkiem, że zostanie on powtórzony w ciągu 3 miesięcy. Efekt utrzymuje się dłużej po każdym kolejnym zabiegu.

Warto przeczytać