Taboret to jeden z najważniejszych mebli w salonie kosmetycznym. Kosmetyczka spędza wiele czasu w pozycji siedzącej. Dobrze dobrany taboret pomoże jak najlepiej zadbać o kręgosłup i zapewni komfort podczas wykonywania obowiązków zawodowych.

Stabilność konstrukcji

Taborety kosmetyczne to jeden z najpopularniejszych mebli w salonie. Taboret o solidnej konstrukcji zapewni Ci niezawodność fotela przez długi czas. Zabezpiecz metalowe elementy powłokami antykorozyjnymi i zadbaj o ich odpowiednią grubość. Miejsca połączeń powinny być zabezpieczone mocnymi śrubami i nakrętkami. Nie powinieneś sprawić, aby stołek był zbyt ciężki, abyś mógł pracować w stabilnym miejscu. Najlepsze hokery posiadają kółka, które pozwalają na większą mobilność. Koła muszą poruszać się płynnie i bez zacięć.

Jak powinna wyglądać tapicerka na taborecie kosmetycznym?

Ważnym aspektem jest materiał, z którego wykonana jest tapicerka taboretu. Najlepszym wyborem jest sztuczna skóra, ponieważ spełnia ona wszystkie wymogi sanitarne. Materiał ten można łatwo wyprać i jest odporny na częstą dezynfekcję. Oprócz funkcjonalności, meble kosmetyczne powinny pięknie wyglądać i dobrze komponować się z wystrojem salonu. Wysokiej jakości tapicerka z tworzywa sztucznego, która wygląda jak skóra, będzie służyła przez długi czas. Najpopularniejszymi kolorami są czerń i biel, które będą świetnie wyglądać w każdej aranżacji salonu kosmetycznego.

Taborety kosmetyczno-fryzjerskie znajdziesz na stronie sklepu https://ayala.com.pl/produkty/taborety-fryzjerskie/

Z oparciem lub bez

Na rynku dostępnych jest wiele modeli taboretów kosmetycznych. Niektóre modele posiadają oparcia, które wspierają odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Taboret z oparciem to najlepsza opcja, jeśli w salonie wykonujesz długie, niezmienne zabiegi (np. przy stylizacji rzęs). Zmniejszy to nacisk na kręgosłup i pomoże go odciążyć. Hoker bez oparcia jest lepszy do zabiegów wymagających większej energii.

Taboret fryzjerski

Kształt i wielkość siedziska

Wielkość i kształt siedziska taboretu kosmetycznego należy dobrać w oparciu o indywidualne preferencje. Powinno być ono na tyle duże, aby można było na nim wygodnie siedzieć, ale nie powodować dyskomfortu i ucisku. Najlepsze dla ergonomii i postawy podczas pracy są siedziska w kształcie siodła. Hoker z siedziskiem w kształcie siodła równomiernie rozkłada ciężar ciała, co pomaga odciążyć kręgosłup i układ mięśniowo-szkieletowy. Taborety siodłowe mogą nie być odpowiednie dla każdego. Warto wypróbować takie meble przed podjęciem decyzji.

Regulowane elementy zapewniają idealne dopasowanie

Możliwość regulacji parametrów taboretu kosmetycznego to bardzo przydatna cecha. Im więcej możliwości dostosowania hokera, tym lepiej. Podstawą jest regulacja wysokości hokera, która najczęściej odbywa się za pomocą siłowników pneumatycznych. Wiele krzeseł pozwala na regulację nachylenia i wysokości oparcia oraz kąta nachylenia siedziska. Dzięki regulowanym funkcjom możesz dopasować taboret kosmetyczny do swoich potrzeb, wzrostu, wagi i stylu pracy.

Warto przeczytać