Lubisz makijaż i traktujesz go jako przyjemność, a nie konieczność? Zależy Ci na tym, by dobrze się prezentować oraz przede wszystkim dbać o stan, oraz wygląd swojej skóry? Cóż, makijaż coraz częściej staje się czymś znacznie więcej niż tylko podkreśleniem naturalnego piękna. Wiele osób traktuje makijaż jako formę sztuki lub wyrażania siebie. Są również osoby, dla których na pierwszym miejscu znajduje się stan cery oraz odpowiednia pielęgnacja skóry. Idealnym rozwiązaniem, które połączy obydwie te grupy, jest puder mineralny. Co to takiego, do czego służy oraz jak się go aplikuje? Odpowiedź na te oraz na wiele innych pytań znajdziesz w tym krótkim artykule.

Puder mineralny: czym się różni od klasycznego?

Puder mineralny to innowacyjny produkt, który łączy w sobie moc pielęgnacji oraz makijażu jednocześnie. Choć obecnie najpopularniejszymi produktami do utrwalania makijażu są oczywiście pudry syntetyczne, należy jasno zaznaczyć, że coraz częściej można się spotkać z kosmetykami mineralnymi. Czym charakteryzuje się puder mineralny? Pudry mineralne zostały stworzone z myślą o wymagającej skórze, która potrzebuje odżywienia oraz zabezpieczenia przed czynnikami zewnętrznymi. To, co wyróżnia pudry mineralne na tle innych kosmetyków tego typu, to fakt, że posiadają one prosty oraz nieskomplikowany skład, który zawiera dużo substancji aktywnych, wpływających pozytywnie na stan skóry. Najpopularniejszymi składnikami, które znajdują się w pudrach mineralnych, są między innymi:

  • Różnego rodzaju glinki
  • Witamina A
  • Witamina E
  • Minerały.

Warto zaznaczyć, że obecnie dostępne są pudry mineralne, które dostosowane są do potrzeb skóry. Dajmy na to, jeśli posiadasz cerę tłustą bądź mieszaną, wybierz puder mineralny z dodatkiem białej glinki. Biała glinka ma bowiem działanie ściągające, dzięki któremu makijaż dłużej będzie wyglądał na świeży. Warianty składników aktywnych zawartych w pudrach są różne, dlatego warto dobierać produkt pod kątem potrzeb swojej skóry. Choć to właśnie skóra tłusta jest uznawana za jedną z najbardziej problematycznych, należy jasno zaznaczyć, że osoby z cerą suchą lub normalną również powinny zwrócić uwagę na to, by dobrać kosmetyki, które będą łagodzić niechciane objawy. Posiadacze cery suchej powinni postawić na wielofunkcyjne rozwiązanie pudru oraz podkładu w jednym. Decydując się na ten kompleksowy produkt, można zaoszczędzić nie tylko bardzo dużo czasu w trakcie makijażu, ale również sprawić, że cera będzie mniej przytłoczona kilkoma warstwami różnych produktów. Pudry mineralne cechują się tym, że są one lekkie, nie mają skłonności komedogennych oraz wpływają pozytywnie na stan skóry, pielęgnując ją oraz zapewniając ochronę. Komedogenność, o której była mowa to tak zwana skłonność danego kosmetyki do zatykania porów oraz w konsekwencji tworzenia niedoskonałości i wyprysków. Dzięki swojej lekkiej, aczkolwiek bogatej w składniki pielęgnujące formule, pudry mineralne nie zapychają skóry, jednocześnie nadając jej zdrowego oraz promiennego wyglądu.

puder mineralny

Jak poprawnie nakładać puder mineralny?

Obecnie pudry mineralne można dostać w dwóch formach: W kamieniu bądź sypki. Zarówno puder w kamieniu, jak i sypki mają takie same właściwości, zatem to Ty możesz zdecydować, które rozwiązanie będzie dla Ciebie bardziej wygodne. Co ciekawe, powstały dwie szkoły nakładania pudru mineralnego na twarz. Obydwie metody są skuteczne oraz dają doskonałe wykończenie, jednak ich proces prezentuje się nieco inaczej. Pierwsza technika opiera się na nakładaniu pudru na sucho. Ta metoda jest znana od wielu lat i korzysta z niej znaczna większość osób. Zarówno pudry mineralne, jak i syntetyczne są przystosowane do tego, by nakładać je na sucho za pomocą ulubionego pędzla bądź aplikatora. Puder sypki należy wysypać na wieczko bądź podkładkę w ilości, która będzie w stanie pokryć całą twarz, a następnie aplikować go na twarz delikatnie pocierającymi ruchami. Aby puder dobrze się rozporządzał i nie robił nieestetycznego efektu ,,ciastka", warto zacząć od strefy T (czoło, nos oraz broda), a następnie przechodzić w inne rejony twarzy. Druga metoda to tak zwana technika na mokro. Aby zaaplikować puder na mokro, należy delikatnie spryskać pędzel, nabrać na niego produkt oraz postępować tak jak w przypadku metody na sucho. Innym sposobem aplikacji na mokro jest dodanie wody termalnej bezpośrednio do produktu. Ten sposób sprawi, że puder zacznie przypominać jednolitą maź podobną do podkładu. Nakładanie pudru na mokro można wykonywać za pomocą pędzla lub specjalnej gąbeczki.

Warto przeczytać