Budowa domu drewnianego w technologii szkieletowej przebiega szybko i nie jest skomplikowana, jeżeli tylko korzystasz z usług fachowej ekipy budowlanej. Wystarczy, że kupisz wysokiej jakości drewno konstrukcyjne, a na pewno uda Ci się stworzyć dom marzeń. A ile to będzie kosztowało? Sprawdź!

Czynniki wpływające na kosz budowy domu szkieletowych

Jest kilka czynników, na które należy zwrócić uwagę, jeżeli chcesz oszacować koszty budowy domu szkieletowego. Przede wszystkim koszty, jakie poniesiesz, są uzależnione od tego, w jakim celu budujesz obiekt w technologii szkieletowej. Inaczej zapłacisz za domek letniskowy, a inaczej za dom całoroczny.

Im większy dom budujesz, tym więcej osób musi przy nim pracować, a to znacząco zwiększa koszty inwestycji. Każdemu należy się zapłata za ciężką pracę, jaką włoży w stworzenie domu w każdym aspekcie dopasowanego do Twoich potrzeb.

Cena za dom szkieletowych określana jest w m2. To, z usług jakiej firmy skorzystasz, będzie miało wpływ na ostateczną cenę za budowę. Są i firmy drogie, i tanie. Tak samo jak dostawcy drewna. Możesz kupić dobrej jakości drewno konstrukcyjne w atrakcyjnej cenie, ale także przepłacić. Wszystko zależy od tego, gdzie szukasz. I czy robisz odpowiednie rozeznanie na rynku.

Istnieje kilka rodzajów fundamentów, które możesz wykonać pod dom szkieletowy. Trzeba wziąć tutaj pod uwagę specyfikę terenu, jak i wielkość konstrukcji, podejmując ostateczną decyzję. Poszczególne rodzaje różnią się od siebie cenami.

Wpływ na ostateczny koszt budowy domu szkieletowego ma także liczba kondygnacji, zastosowane materiały wykończeniowe, sposób i jakość wykonywanych instalacji, ale także dodatkowe elementy, które wprowadzisz do konstrukcji, czyli balkony, tarasy, garaż.

Cenę budowy domu szkieletowego poznasz już na etapie projektu. Możesz dzięki temu zaplanować, czy na budowę domu swoich marzeń Cię stać, czy trzeba nieco zrewidować swoje plany. Na pewno warto realnie podejść do całej inwestycji i mierzyć siły na zamiary.

Ile kosztuje dom szkieletowy?

Ceny za budowę domu szkieletowego są bardzo rozbieżne. W zależności od indywidualnych potrzeb, jak i wymagań inwestora, mogą zmniejszać się, jak i zwiększać. Im więcej wymagasz, tym więcej musisz zapłacić. To naturalne. Szanuje się jednak, że za domek letniskowy trzeba zapłacić w granicach 20-80 tysięcy złotych, a za dom całoroczny od 70 do 170 tysięcy złotych.

Ostateczna kwota zależy jednak od projektu, na który się zdecydujesz, co będzie wchodziło w jego skład, i z jakiej jakości materiału chcesz skorzystać.

Artykuł przygotowany przez specjalistę z Best Timber Polska.

Warto przeczytać