Połącz odpowiednie urządzenia z odrobiną wiedzy kulinarnej, a będziesz miał narzędzia, które sprawią, że Twoje posiłki zmienią się ze zwykłych w niezapomniane. A teraz, gdy jesteśmy w największym sezonie gotowania w roku, nadszedł czas, aby zwiększyć swoją grę w kuchni. AHAM jest tutaj, aby pomóc. Przeprowadziliśmy wywiady z dwoma doświadczonymi profesjonalnymi szefami kuchni na temat tego, jak urządzenia pomagają im wykonywać pracę w kuchni. Oto, co mieli do powiedzenia na temat swoich ulubionych urządzeń, ich rady dla początkujących kucharzy domowych, gotowanie na święta i jak zastosować swoje techniki gotowania pro w domu.

Lance Nitahara Instruktor wykładowca, Instytut Kulinarny w Ameryce. Były zwycięzca Food Network "Chopped" i uczestnik "The Iron Chef"; Certified Pastry Culinarian, Certified Hospitality Educator

Urządzenia, dzięki którym osiągniesz sukces w gotowaniu Mikser stojący: Tradycjonalista może preferować wyrabianie ciasta ręcznie, ale mikser pomoże Ci uzyskać takie same rezultaty. Mikser jest również twoim sprzymierzeńcem w przypadku puree z dań bocznych. "Trudno jest zastąpić mieszanie ciast ręcznie, ale rzadko już to robię", powiedział Nitahara. "Jeśli robię ciasto na makaron, wkładam je do miksera z hakiem do ciasta. Wychodzi bardziej spójne. Zrobię to ręcznie, jeśli muszę, ale nie muszę, jeśli mój mikser jest tuż obok."

Robot kuchenny z przystawkami: Kolejny oszczędzający czas niezbędny dla aspirującego szefa kuchni. Warto, abyś przeczytał instrukcję obsługi i dowiedział się, czy uzyskujesz najwięcej korzyści ze swoich przystawek. "Zwykły robot kuchenny z przystawkami do tarcia i mieszania są niezbędne", powiedział Nitahara. "Jeśli muszę zetrzeć tonę sera, nie zamierzam robić tego ręcznie. Po pracy w kuchni przemysłowej, są pewne rzeczy, których nie zrobię ręcznie. Wiem, ile czasu trzeba na to poświęcić. Nie zmieni to jakości, a sprzątanie jest takie samo".

Piekarnik i zakres: Dystrybucja ciepła w twoim piekarniku wpłynie na to, jak twoje potrawy się obracają. "Niezależnie od tego, czy idziesz z gazem, elektrycznym czy propanem, szukaj pieca, który ma dobry wentylator konwekcyjny" - powiedział Nitahara. "Nie płacisz za to dużo więcej. Gotuje o wiele bardziej równomiernie. Jeśli robię pieczone rzeczy - ciasto, lub rzeczy, które muszą być zrumienione na wierzchu, jak ziemniaki au gratin - prąd konwekcyjny powietrza równomiernie rozprowadza ciepło po całym przedmiocie. Dzięki konwekcji, ciepło jest przekazywane bardziej równomiernie, a czas gotowania jest krótszy." Nie zapomnij o wentylacji. "Będziesz potrzebował dobrego systemu wentylacji, jeśli robisz dużo mięs i gotowanie w wysokiej temperaturze. Jest to absolutnie ważne, jeśli robisz dużo searingu."

Gotuj jak profesjonalista Top umiejętności dla początkującego szefa kuchni: Organizacja i umiejętność posługiwania się nożem. "Jednym z bieżących problemów, które ma większość ludzi w USA, jest przestrzeń. Jeśli nie jesteś zorganizowany, będzie to straszne, aby przygotować lub ugotować dla dużej liczby osób. Następny byłby umiejętności noża. Musisz nauczyć się, jak ciąć rzeczy bez odcinania sobie ręki. Teraz, dzięki technologii i urządzeniom, wiele rzeczy robi się za ciebie."

Wakacyjne gotowanie: Wakacje są o spędzaniu wysokiej jakości czasu z przyjaciółmi i rodziną. Ale przegapisz to, jeśli utkniesz w kuchni. Dlatego powinieneś zrobić jak najwięcej przygotowań, jak możesz z wyprzedzeniem. I zapomnij o wszystkich sztuczkach, które być może słyszałeś, aby wiedzieć, kiedy indyk jest gotowy do gotowania, i zainwestuj w cyfrowy termometr do mięsa. "Nigdy nie używaj tego plastikowego pop-upa i zapomnij o czasie na funt", powiedział Nitahara. "Weź temperaturę indyka. Powinna ona wynosić minimum 165 w najgrubszej części piersi. Upewnij się, że jest rozmrożony. Jeśli masz indyka o wadze 25 funtów, musisz go przynieść do lodówki sześć dni wcześniej."

John Dion Profesor nadzwyczajny, sztuki kulinarne, Johnson & Wales University; Niezależny i współpracujący konsultant ds. gastronomii i edukacji

Urządzenia zapewniające sukces kulinarny Termometr cyfrowy: Myślisz o smażeniu swojego indyka w to Święto Dziękczynienia? Będziesz chciał mieć dobry termometr cyfrowy pod ręką. "Lubię je za ich dokładność", powiedział Dion. "Są łatwe do odczytania". Termometr frytkownicy pomoże Ci utrzymać olej tuż wokół 300 stopni niezbędnych do niskiego, powolnego smażenia, powiedział Dion.

Immersion blender: "Kocham mój blender zanurzeniowy," powiedział Dion. "Jest wielozadaniowy dla twoich smoothies i dania owocowe, nawet robienie własnego majonezu, aiolis i vinaigrettes".

Piekarnik: Dion jest również zwolennikiem konwekcji jako narzędzia do bardziej precyzyjnego gotowania. "Zdecydowanie musisz mieć teraz konwekcję", powiedział. "Wspaniale jest widzieć, że pojawia się więcej pieców konwekcyjnych. Idealnie jest, jeśli wentylator jest zmienny i można regulować prędkość." Jednakże, jeśli masz przyprawy do tostów, zapisz je do konwencjonalnego piekarnika, gdzie nie będą one dmuchane wokół przez wentylator.

Zakres: Więcej palników może być błogosławieństwem w pracowitym dniu w kuchni. "W moim ostatnim domu, miałem 36-calowy, sześciopalnikowy zakres, który był wspaniały". Jeśli możesz, rozważ dodanie indukcyjnej płyty grzewczej do swojej wyspy centralnej. "To, co podoba mi się w gotowaniu indukcyjnym, to brak płomienia, więc utrzymujesz chłodną powierzchnię" - powiedział Dion. "Będzie bardziej wydajna niż gazowa, a ja mogę być precyzyjny. Jeśli chcę roztopić czekoladę, mogę ustawić temperaturę 78-79 stopni. Chodzi bardziej o precyzyjną temperaturę niż o cokolwiek innego." Oczywiście, jeśli korzystasz z gotowania indukcyjnego, będziesz potrzebował naczyń wykonanych z żeliwa lub innego materiału magnetycznego. Nie skąpić, radzi Dion. "Mam garnki i patelnie o jakości restauracyjnej", powiedział. "Uzyskasz lepszą dystrybucję ciepła. Te tańsze stają się zbyt gorące, a uchwyty zaczynają się dymić".

Lodówka: Organizacja jest niezbędną umiejętnością dla sukcesu gotowania, a twoja lodówka może pomóc ci pozostać na torze. "Szukam wysokości, dużo miejsca na półkach, które można dostosować, i przedziałów", powiedział Dion. "Jestem częściowy do podwójnych drzwi, więc nie otwierasz całej rzeczy naraz".

Gotuj jak profesjonalista Jak wybrać urządzenia: Szukaj jakości i trwałości. "W domach nie bijesz ich tak, jak w restauracji, ale powinny być w stanie wytrzymać bicie" - powiedział Dion. "Szukaj dobrego rzemiosła. Zapłać trochę więcej, a otrzymasz produkt lepszej jakości."

Najwyższa umiejętność dla początkującego szefa kuchni: Umiejętność posługiwania się nożem i pozostawanie na planie. "Musisz wiedzieć, jak ciąć", powiedział Dion. "Nie uczymy szybkości, ale uczymy, aby pracować tak, jakbyś nie miał wystarczająco dużo czasu.

Wakacyjne gotowanie: Nie myśl o wakacyjnym posiłku jako jednodniowym projekcie kulinarnym. Nie jest to coś, czego powinieneś oczekiwać, aby wybić się w ciągu kilku godzin, więc zacznij z wyprzedzeniem. "Przygotuj, przygotuj, przygotuj", powiedział Dion. "Zacznij kilka dni przed czasem". Pokrój warzywa, które możesz z wyprzedzeniem i przygotuj jadalnię. "Wiedz, jak długo trwa coś do gotowania", powiedział Dion. "Jeśli włożysz indyka do piekarnika na dwie godziny przed pojawieniem się gości, nie będziesz miał indyka".

Warto przeczytać